Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт повідомив про звернення до президента МОК Томаса Баха.

Читайте також Кулеба відповів на слова Макрона про "спорт внє палітікі", пригадавши кількість загиблих атлетів

Міністри спорту 36 держав вимагають від Міжнародного олімпійського комітету усунення представників Росії та Білорусі з ключових позицій у спортивних федераціях.

Лист до президента МОК Томаса Баха підтримали 36 держав

"Цивілізований світ розділяє позицію України щодо блокування російських і білоруських спортсменів від олімпійського руху на міжнародному рівні.

Міністри спорту 25 держав-членів ЄС, а також колеги з Австралії, Канади, Ісландії, Японії, Республіки Корея, Ліхтенштейну, Нової Зеландії, Норвегії, Великої Британії та США звернулися до президента МОК Томаса Баха щодо необхідності усунення представників РФ та РБ з ключових позицій у міжнародних спортивних федераціях та оргкомітетах великих спортивних подій. Я також приєднався до цієї ініціативи та підписав відповідного листа.

Вкотре наголосив у зверненні на нашій незмінній позиції: спортсмени з РФ та РБ до завершення російської агресії проти України не мають права брати участь у спортивних змаганнях у будь-якому статусі, включно із нейтральним.

Країнам, які підтримують Україну, розділяють наші демократичні цінності та розуміють справжню ціну свободи, висловлюю повагу та вдячність.

Разом ми все зможемо! Разом переможемо!" – написав Гутцайт.

Зазначимо, що Міжнародний олімпійський комітет продовжив низку заборон для представників країн, які розв'язали війну проти України. На нещодавньому саміті організація залишила санкції в силі.

Нагадаємо, що найближчі Олімпійські ігри пройдуть з 26 липня по 11 серпня 2024 року у Парижі. Там же відбудеться і літня Паралімпіада (з 28 серпня по 8 вересня 2024 року).