Нагадаємо, у вівторок, 27 лютого, з’явилося повідомлення, що з 1 квітня 2018 року Російська Федерація не зможе проводити на своїй території міжнародні спортивні змагання. Однак згодом стало відомо, що Росія не зможе приймати міжнародні змагання лише з 2021 року, якщо на той час Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) не відновлять в правах. Саме в 2021 році вступлять в силу зміни до кодексу WADA. Про це пише XSPORT.ua.

Читайте також: Олімпійський "рекорд": у сечі російського керлінгіста виявили неймовірну дозу допінгу

До цього часу агентство лише рекомендує не проводити міжнародні старти в Росії, поки РУСАДА не відновлять в правах.

Зазначається, що мова йде про нові заявки на турніри, тоді як вже затверджені скасовувати не будуть.

Нагадаємо, 24 лютого США оголосили рішення про бойкот етапу Кубка світу з біатлону у Росії. Причина – допінговий скандал навколо РФ. Згодом до них офіційно приєдналася Федерація біатлону Чехії.

Варто зазначити, що під час зимової Олімпіади-2018 у двох спортсменів з Росії були виявлено заборонені препарати. У допінг-пробі бронзового призера Олімпіади-2018 спортсмена з Росії Олександра Крушельницького знайшли мельдоній. Наступного дня Спортивний арбітражний суд у Лозані відкрив проти Крушельницького справу. Перевірка другої допінг-проби підтвердила вживання мельдонію росіянином. Відтак бронзові медалі перейшли збірній Норвегії. Згодом проба на допінг бобслеїстки Надії Сергєєвої, яка на Олімпіаді-2018 представляє команду атлетів із Росії, дала позитивний результат. Її звинуватили у використанні триметадизину, який заборонений з 2015 року. Пробу А в неї брали 18 лютого, від відкриття проби B спортсменка відмовилася. Бобслеїсту вирішили дискваліфікувати, її результат в парі з Кочержовою анулювати (вони зайняли 12 місце).