Нагадаємо, 18 лютого у ЗМІ з'явилась інформація, що у допінг-пробі бронзового призера Олімпіади-2018 спортсмена з Росії Олександра Крушельницького знайшли мельдоній. Наступного дня Спортивний арбітражний суд у Лозані відкрив проти Крушельницького справу. На помилку сподівався не тільки Олександр, але й його тренер. Вони були переконані, що хтось просто хоче саботувати аналізи росіянина. Проте перевірка другої допінг-проби підтвердила вживання мельдонію росіянином.

Читайте також: Спортсмени із Росії не можуть без допінгу завоювати золото, – канадський журналіст

Після скандалу російські керлінгісти вирішили повернути бронзові медалі. Зробили вони це через те, що суд в будь-якому випадку заставив би їх це зробити. Відтак нагороди мають перейти до збірної Норвегії.

До слова, Крушельницький заявив, що відмовляється від проведення слухань у справі про допінг у виїзній панелі Спортивного арбітражного суду.

Що таке мельдоній? Лікарський препарат, який застосовують при кардіологічних захворюваннях, для покращення працездатності та при фізичному перевантаженні. Мельдоній заборонили для використання спортсменами з 1 січня 2016 року. За перші кілька місяців після цього від змагань усунули близько ста спортсменів, в пробах яких виявили препарат. Спортсмени представляли переважно країни колишнього Радянського Союзу, і найбільше серед них було росіян.