Відповідна заява оприлюднена федерацією біатлону США. Зазначається, що американські спортсмени не братимуть участь у останньому етапі Кубка світу з біатлону, який відбудеться 20-25 березня у Росії.

Читайте також: Спортсмени із Росії не можуть без допінгу завоювати золото, – канадський журналіст

"Недавнє рішення Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) дозволити проведення фіналу Кубка світу в Тюмені повністю неприйнятне. На підтримку чистого спорту і нашої фізичної безпеки ми не можемо брати участь у цих змаганнях з чистою совістю", – йдеться в заяві.

Серед причин також вказано те, що попри санкції, двоє атлетів з Росії були впіймані на вживанні допінгу вже під час Олімпіади-2018, куди Росія як країна була недопущена. Мова йде про керлінгіста Олександра Крушельницького та бобслеїсту Надію Сергєєву. Відтак, на думку американців, Росія не відповідає вимогам Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).

Ще одна причина – загроза фізичної шкоди спортсменам, які приїжджають в Росію.

Читайте також: Медаль керлінгістів з Росії передадуть Норвегії ще до кінця Олімпіади-2018

У Федерації біатлону США додали, що "повністю підтримують право "чистих" російських спортсменів брати участь в змаганнях, а також вважають, що Росія може проводити етапи Кубка світу в майбутньому, але тільки після того, як вони покажуть значну прихильність до виправлення культури допінгу, яка, як було показано, там існує".

До слова, шведський біатлоніст і чемпіон Олімпіади-2018 Себастьян Саумельссон закликав інших спортсменів бойкотувати змагання в Росії, оскільки та є замішаною в допінгових скандалах. За його словами, такі країни не мають права взагалі нічого проводити.

Нагадаємо, 14 лютого IBU оголосив, що два етапи змагань на Кубок організації в Уваті та Ханти-Мансійську, а також етап Кубку світу в Тюмені не будуть перенесені з Росії.