У Міжнародному олімпійському комітеті все частіше лунають висловлювання про те, щоб допустити російських та білоруських спортсменів до участі в міжнародних змаганнях, у тому числі Олімпіаді-2024 в Парижі. Про це заявив і Томас Бах після спілкування з президентом Франції Еммануелем Макроном.

Окрім того, МОК провів саміт, куди й запросив президента Олімпійського комітету Росії. Після цього саміту свою думку щодо відсторонення російських та білоруських спортсменів змінили й в США.

Детальніше США виступають за допуск росіян до Олімпіади-2024: різка реакція від України

Володимир Зеленський у телефонній розмові з Томасом Бахом висловив розчарування тими процесами, які відбуваються з повернення представників країни-агресора до міжнародних змагань.

"З лютого 184 українські спортсмени загинули від дій Росії. Не можна намагатися бути нейтральними, коли знищуються основи мирного життя та ігноруються загальнолюдські цінності", – заявив Президент України.

За його словами, мовчання спортсменів, тренерів і функціонерів потурає агресії, а Росія використовує спорт із пропагандистською метою.

Справедливою відповіддю на такі дії може бути лише повна ізоляція країни-терориста на міжнародній арені. Зокрема, це стосується міжнародних спортивних заходів.