Донецький Шахтар напередодні повномасштабної агресії Росії повернувся в Україну, щоб розпочати другу частину чемпіонату. Проте ранок 24 лютого назавжди залишиться в пам'яті гравців та тренерського штабу "гірників".

Читайте також Повернуть свято на стадіон: Шахтар офіційно гратиме домашні матчі Ліги чемпіонів у Німеччині

Де Дзербі: Україна боронить свою територію

Під час нещодавнього інтерв'ю італійському виданню La Gazzetta dello Sport екснаставник Шахтаря Роберто Де Дзербі пригадав початок російської агресії. Тоді італійський тренер разом з легіонерами перебував в готелі в центрі Києва.

"Найгірше було прийняти війну. Це було у повітрі. Було жахливо усвідомлювати, що твоєї команди більше немає. Її скасували. Вона зникла.

Я ніколи не відчував страху. Єдиним страхом була можливість під час руху до кордону опинитися на мілині, без бензину, на морозі, без їжі. А потім були постріли, чутки про російських десантників, які висаджуються в центрі міста, щоб убити Зеленського, а також можуть проникнути до готелю, де нас тримали під замком.

Що можна коротко сказати про це? Одна країна була захоплена іншою. Крапка. Україна боронить свою територію. Більше тут нема чого сказати", – сказав Де Дзербі.

Де Дзербі у Брайтоні

  • Нагадаємо, що через повномасштабну військову агресію Роберто Де Дзербі був змушений залишити Україну та завершити співпрацю з Шахтарем. У серпні 2022 року італієць очолив англійський Брайтон, з яким провів фантастичний сезон.
  • На одне з тренувань Брайтона Де Дзербі запросив українських дітей, які постраждали від російської агресії. Після цієї зустрічі "чайки" під керівництвом Де Дзербі здобули першу перемогу в чемпіонаті.