МОК оперативно відреагував на включення Росією регіональних комітетів окупованих територій України. Через зухвалі дії окупантів Комітет призупинив діяльність ОКР, повідомляє 24 Канал з посиланням на російські ЗМІ.

До теми Настав час приймати рішення: НОК України закликав Баха застосувати санкції проти Росії

Пусті заяви Росії

Реакція країни-агресорки була прогнозованою. Вони вчергове звинуватили МОК у політичному рішенні, яке суперечить олімпійським принципам. А крім того, ОКР пригрозив Комітету діями у відповідь, які будуть направлені на захист нещасних "нейтральних" спортсменів.

"Сьогодні МОК ухвалив чергове контрпродуктивне рішення з очевидним політичним підґрунтям. Закріпивши таким чином де-юре те, що було зроблено де-факто, ще в лютому 2022 року.

На російських спортсменів, переважна більшість з яких, як і раніше, безпідставно відлучена від міжнародних виступів, цей крок ніяк не впливає, статус нейтральності залишається без змін.

ОКР як учасник міжнародного спортивного руху залишає за собою право захисту власних інтересів, а також інтересів спортсменів та організацій суверенної країни, яких ми сумлінно представляємо", – йдеться у заяві ОКР.

Як Росія спиляла гілку, на якій сиділа

  • Нагадаємо, що в лютому 2022 року МОК відсторонив російських та білоруських атлетів від міжнародних змагань через війну проти України.
  • Проте згодом, керуючись гуманістичними, а можливо якимись іншими інтересами, Томас Бах ініціював повернення спортсменів з країн-терористів до змагань.
  • У Росії по-своєму відреагували на дії МОК. Вони вирішили, що організація виявила слабкість, а тому можна далі нахабно порушувати олімпійські принципи.
  • Вершиною цинізму росіян стало включення до складу ОКР регіональних рад окупованих територій України: Криму, Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
  • Черговий злочин Росії засудив НОК України, який відправив листа до Томаса Баха із закликом вжити усіх необхідних заходів.