В Україні відзначили олімпійців

Українські олімпійці, які зупинились у топ-6, отримають винагороди за свої високі здобутки у Токіо. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про це на черговому засіданні уряду, яке відбулось у середу, 29 вересня.

Варто прочитати Унікальна Олімпіада-2020 очима української борчині Оксани Лівач: ексклюзив

25 спортсменів, які посіли 4 – 6 місця, та їх тренерів отримають грошові винагороди від держави.

  • за 4 місце – 200 тисяч гривень
  • за 5 місце – 140 тисяч гривень
  • за 6 місце – 100 тисяч гривень

Окремим напрямком є підтримка спорту великих досягнень. Зокрема, олімпійської збірної України. Ми вважаємо за необхідне підтримати наших олімпійців, які достойно змагалися, але не отримали призові місця. Ті спортсмени, які посіли 4, 5 чи 6 місця в Токіо, також отримають грошову винагороду від держави,
– сказав Шмигаль.

Також Шмигаль додав, що наставникам, які готують наших спортсменів до зимової Олімпіади, буде призначено 12 стипендій у розмірі понад 40 тисяч гривень. Прем'єр-міністр підсумував, що розвиток спорту в Україні є один із важливих завдань влади.

  • Нагадаємо, що на Олімпіаді у Токіо наші олімпійці здобули 19 нагород. Одна із них найвищого ґатунку, яку здобув борець греко-римського стилю Жан Беленюк.
  • А от наші паралімпійці принесли набагато більше медалей – 98 (24 золоті, 47 срібних і 37 бронзових). Паралімпіаду у Японії розірвали українські плавці – 43 медалі, а 24 рази підіймались на п'єдестал легкоатлети з України.