Після того, як збірна України представила новий дизайн форми на Євро-2020, на неї вирішили поскаржитися в Росії. УЄФА після цієї скарги вирішив, що з форми збірної України мають прибрати гасло "Героям слава!".

До теми В УЄФА пояснили, чому заборонили "Героям слава" на формі збірної України

Зараз Українська асоціація футболу намагається переконати УЄФА, що це гасло має бути на формі збірної. На перемовини з УЄФА вилетів президент УАФ Андрій Павелко.

У своєму листі УЄФА підтверджує, що дизайн нашої форми був попередньо погоджений до кожної літери і з гаслом "Героям слава!". Це гасло вже давно є традиційним привітанням для наших вболівальників на всіх стадіонах і на всіх матчах національної збірної України! Воно футбольне і саме тому було затверджене УЄФА. Кілька днів тому це підтвердив і офіційний коментар європейського футбольного союзу щодо нового дизайну форми нашої збірної. УАФ завжди поважала міжнародні спортивні принципи і слідувала правилам, якими у своїй роботі керуються найвищі футбольні органи. Так було й цього разу, і буде надалі,
– заявив Андрій Павелко.

Чому УЄФА вирішив заборонити гасло "Героям слава!" на формі збірної України

  • В неділю, 6 червня, представили форму збірної України. На ній зображений контур країни, включно з Кримом, який окупований Росією. А також гасла "Слава Україні!" та "Героям слава!" (на звороті).
  • В той же день в Росії через форму піднявся значний скандал. Росіяни вимагали заборонити цю форму. Їх обурювало і карта Криму, і гасла.
  • В УЄФА 7 червня відповіли, що форма затверджена для участі в Євро-2020.
  • Однак 8 червня Російський футбольний союз подав офіційну скаргу в УЄФА, мотивуючи тим, що форма містить "політичний контекст".
  • 10 червня УЄФА винесла рішення щодо форми збірної України. Контур України та гасло "Слава Україні!" дозволили залишити. Однак гасло "Героям слава!" вимагають прибрати.
  • Українська асоціація футболу звернулася до УЄФА з проханням залишити це гасло на формі. 
  • Чи зіграє збірна України перший матч на Євро-2020 з гаслом "Героям слава!" на формі – поки невідомо.