Найсильніші спринтери сезону

Лідером заліку спринтів у цьому сезоні є швед Себастьян Самуельссон, повідомляє 24 канал. Самуельссону вдалося виграти два спринти на старті сезону-2021/2022, однак далі він вже не демонстрував високих результатів.

Варте уваги Українка Джима через промах втратила медаль Олімпіади

Впритул шведа переслідує лідер загального заліку та олімпійський чемпіон Пекіна француз Кантен Фійон-Має. У його активі одна перемога у спринті та фініш на подіумі.

Від обох досить сильно відстав норвежець Йоганнес-Тінґнес Бьо, який виграв залік спринтів у попередньому сезоні. Проте на Олімпіаді Бьо-молодший демонструє феноменальну форму.

Склад збірної України

Нарешті до чоловічої команди повернувся головний тренер Юрай Санітра, який був на самоізоляції. Як і на індивідуальну гонку, Санітра вирішив виставити на спринт найсильніший наш склад:

  • Дмитро Підручний
  • Артем Прима
  • Богдан Цимбал
  • Антон Дудченко.

У цьому сезоні Підручний взяв участь у п'яти спринтах і тільки одного разу вилетів за межі залікової зони. Найкращий результат українця в сезоні – 7-е місце в Рупольдингу.

Досить стабільні результати демонструє Антон Дудченко. Він чотири рази потрапляв у топ-30 і тільки одного разу не фінішував у заліковій зоні.

У німецькому Рупольдингу найкращий результат у кар'єрі продемонстрував Богдан Цимбал. Він закінчив спринт на 17-й позиції.

Прогноз на спринт

На відміну від "індивідуалки", у спринті ціна промаху не настільки висока й на дистанції можна встигнути відігратися. У букмекерській компанії Favbet вважають, що боротьбу за нагороди поведуть Йоганнес-Тінґнес Бьо й Кантен Фійон-Має.

Перемогу норвежця букмекери оцінюють коефіцієнтом 3,25. На звитягу олімпійського чемпіона Фійон-Має коефіцієнт 3,75. Якщо ж порівнювати двох біатлоністів, то француз у кращій формі.

Це він продемонстрував в "індивідуалці", де виявився швидшим за Бьо. Також на користь Фійона-Має говорить влучність – 87,1% проти 84,9% у Бьо.


Кантен Фійона-Має / Фото biathlon.com.ua

Щодо темних конячок спринту, то це Себастьян Самуельссон, Емільєн Жаклен і Тар'єй Бьо. За сприятливих умов ці біатлоністи мають все для того, щоб боротися за медалі.

Цікаво, що перемога кожного з цієї трійки оцінена букмекерами коефіцієнтом 20,00.

Якщо говорити об'єктивно, то медаль для України у спринті буде сенсацією. Та слід згадати, що у 2019 році Дмитро Підручний продемонстрував 4-й час у спринті, після чого став чемпіоном світу в персьюті.

До речі Білосюк повернулась до команди та готується до естафети на Олімпіаді-2022

Хоча перемога Дмитра у спринті на Олімпіаді оцінена коефіцієнтом 100, все ж українець може поборотися за нагороди. Підручному важливо чисто відпрацювати на стрільбі та чекати на "подарунки" від суперників.

Найкращий результат українця Артема Прими в кар'єрі є 5-е місце у спринті на Кубку світу в Обергофі. Хоча це було ще у 2014 році, Артем має великий досвід за плечима. Його перемога оцінена коефіцієнтом 150.

Шанси українців Богдана Цимбала й Антона Дудченка оцінені коефіцієнтом 200.