Українець подякував за підтримку та додав, що йшов до "золота" з 9 років. А напередодні Олімпійських ігор навіть не був впевнений, чи взагалі поїде до Токіо.

Важливо Жан Беленюк приніс Україні першу золоту медаль на Олімпіаді-2020

Він зізнався, що не до кінця усвідомлює, що саме він зробив.

Я хочу сказати спасибі всім українцям, спасибі всім, хто підтримував, хто вірив у мене. Було дійсно дуже складно часом. Вибачаюсь за сльози, але це дуже приємні відчуття,
– сказав Беленюк.

Його участь була під загрозою

Жан розповів, що напередодні Олімпійських ігор отримав травму. Сталося це за 3 тижні до Олімпіади.

"І тільки віра мого тренера в мене дала мені змогу реалізувати свою мрію. Спасибі йому за це, спасибі мамі, спасибі всім, хто підтримував і молився, хто чекав. Я вітаю всю Україну з цією золотою медаллю", – підсумував він.

Більше про це Український борець Беленюк заявив про проблеми перед фіналом на Олімпіаді-2020

Чи планує спортсмен завершувати кар'єру

Жан Беленюк зазначив, що не поспішає робити заяви щодо завершення своєї кар'єри. Він планує проаналізувати все на холодну голову й зайнятися роботою депутата.

Я зараз на емоціях і не хочу робити гучних заяв. Мені треба все повністю зрозуміти. Наразі я вважаю, що мені треба перепочити й займатися своєю політичною діяльністю,
– пояснив він.

Беленюк прокоментував свою перемогу на Олімпіаді-2020: дивіться відео

Що відомо про перемогу Беленюка

  • Українець приніс збірній України золоту нагороду на Олімпіаді-2020 4 серпня. Він переміг у фіналі греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кілограмів. У фіналі Жану Беленюку випало змагатися проти угорця Віктора Лерінца.
  • Для Беленюка це друга медаль на Олімпіаді. У 2016 році в Ріо-де-Жанейро він став срібним призером, поступившись у фіналі росіянину Давіту Чекветадзе.