Через два дні після запуску Суперліги на тлі шквалу критики і погроз санкціями з боку ФІФА і УЄФА проєкт був припинений.

До слова УЄФА закрив останні справи проти клубів-учасників Суперліги

Оновлений формат турніру, проект якого потрапив до журналу Wirtschaftswoche, передбачає його відкритість. Однією з головних причин критики Суперліги був її формат, який не передбачає підвищення або пониження в класі.

Тепер же в турнірі не буде постійних членів, він буде відкритий для всіх європейських клубів. Першість буде розбито на дві ліги – вищу і нижчу, в кожній – по 20 команд.

Ідею створення Суперліги Європи як і раніше підтримують Барселона, Реал і Ювентус, які бачать її альтернативою Лізі чемпіонів.

Коротко про скандал з Суперлігою

  • Пізно ввечері 12 квітня 12 провідних клубів Європи оголосили про створення Суперліги. Ініціаторами виступили президент Реалу Флорентіно Перес та власник Ювентуса Андреа Аньєллі.
  • У Суперлізі мали взяти участь 20 команд – 15 на постійній основі та п'ять, які б змінювалися кожного сезону.
  • Команди планували виступати у своїх національних чемпіонатах, але відмовитися від єврокубків. Тому Суперліга мала стати конкурентом Ліги чемпіонів.
  • УЄФА пригрозила клубам та футболістам санкціями. Також проєкт не підтримали фанати, які вийшли на масові протести.
  • Вже через два дні після оголошення Суперліги англійські клуби заявили про вихід з проєкту. Згодом про свою відмову від участі оголосили Атлетіко, Інтер і Мілан.