Колишня перша ракетка світу, яка виступала у цьому званні в 2017-му році, отримала свій остаточний вердикт. Сімону Халеп дискваліфікували на 4 роки через вживання заборонених препаратів.

Цікаво Унікальний випадок: уперше в історії тенісу змінилися перші ракетки світу в усіх розрядах

Неприємний вердикт для титулованої тенісистки

Ще восени 2022-го в організмі румунської тенісистки знайшли заборонений роксадустат, який приймають для лікування від анемії (захворювання, яке характеризується зменшенням кількості еритроцитів та/або гемоглобіну в одиниці об'єму крові). Від моменту розслідування Халеп більше не виходила на корт.

Тепер вона не зможе брати участь у Турі до 6 жовтня 2026 року, адже її дискваліфікація відраховується від моменту тимчасового відсторонення.

Зіркова тенісистка була шокована появою забороненої речовини у своєму організмі та запевняла, що свідомо не вживала допінгу під час US Open-2022.

Відзначимо, що тоді Халеп вилетіла вже у першому колі Відкритого чемпіонату США-2022 від українки Дар'ї Снігур – 1:2 (2:6, 6:0, 4:6).

Не виключено, що це відсторонення може змусити румунку "зачохлити" ракетку та попрощатись із професійною кар'єрою. На момент повернення на корт Халеп виповниться вже 34 роки.

Головні тенісні досягнення Сімони Халеп

  • До цього допінг-скандалу Халеп здобула 24 трофеї та заробила понад 40 мільйонів доларів.
  • В її активі 579 перемог при 238 поразках.
  • Серед її найвищих досягнень є перемога на Ролан Гаррос-2018 та на Вімблдоні-2019.
  • Також доходила до фіналу Australian Open-2018 та до півфіналу US Open-2015. У 2014-му році дійшла до фіналу Підсумкового турніру, у якому програла легендарній американці Серені Вільямс.