У неділю, 16 червня, пройдуть матчі першого туру групи С на Євро-2024. Учасниками зустрічі в Гельзенкірхені стануть віцечемпіони Європи Англія та дебютанти турніру Сербія, пише 24 Канал.

До теми Чемпіонат Європи з футболу 2024: календар і результати матчів

Старт фаворитів Євро

Англію вважають головним претендентом на перемогу в турнірі. Англія підібрала дуже потужний склад, а на минулому ЧЄ програла у фіналі лише по пенальті.

Крім того, підопічні Саутгейта без проблем пройшли кваліфікацію, не програвши ані матчу та двічі здолавши Італію. Тепер же "три леви" опинились у доволі бойовій групі, але кожен із суперників суттєво поступається класом англійцям.

Сербія ж формально є дебютантом чемпіонатів Європи, хоча її країна-попередниця Югославія не раз грала на Євро. Цього разу команда Драгана Стойковича пробилась на форум самостійно, посівши друге місце у не надто важкій групі.

Але склад у балканців доволі пристойний, щоб потрапити у плей-оф. Тим паче до Євро серби підійшли без серйозних кадрових втрат. У Англії ж під питанням у першому турі залишаються Стоунз та Шоу.

Де дивитися матч

Дивитися онлайн матч Сербія – Англія користувачі інтернету зможуть на ОТТ-платформі Megogo. Початок зустрічі – о 22:00 за київським часом. За півтори години до гри транслятор розпочне передматчеву студію з експертами.

Також пряма трансляція Євро-2024 буде доступною на регіональних каналах Суспільного. Сайт 24 Каналу проведе текстову онлайн-трансляцію матчу Сербія – Англія. Тут також будуть опубліковані всі голи зустрічі, а також повний відеоогляд гри після закінчення.

СЕРБІЯ – АНГЛІЯ 0:1

Гол: Беллінгем, 13.

СЕРБІЯ: Райкович – Міленкович, Велькович, Павлович – Живкович, Гудель, Лукич, Костич – С. Мілінкович-Савич – Мітрович, Влахович.

АНГЛІЯ: Пікфорд – Вокер, Стоунз, Гуехі – Александер-Арнольд, Райс, Беллінгем, Тріпп'єр – Фоден, Кейн, Сака.

Відеоогляд матчу

Статистика матчу

Кінець матчу

Фінальний свисток. Англія таки довела матч до перемоги, хоча серби серйозно потріпали нерви фавориту.

90 хвилина

Чотири хвилини додав суддя.

89 хвилина

Непоганий удар Мілінковича-Савича здаля. Вище воріт.

86 хвилина

Кобі Мейну змінює Джуда Беллінгема.

83 хвилина

Потужний удар від Влаховича змусив Пікфорда рятувати ворота.

78 хвилина

Суперсейв від Райковича. Кейн пробивав впритул головою після навісу, але кіпер перевів м'яч у поперечину.

77 хвилина

А у Англії Боуен замінив Сака.

76 хвилина

Тадич грубо зіграв ззаду по супернику та отримав жовту картку.

74 хвилина

У Сербії Бірманчевич замінив Живковича.

70 хвилина

Александер-Арнольд йде відпочивати, замість нього вийшов Галлахер.

66 хвилина

Сербія притисла англійців до воріт та намагається знайти голови нападників подачами з флангів.

62 хвилина

Дві заміни у сербів. Тадич та Йовіч замінили Мітровича та Лукича.

60 хвилина

Младенович прострілював на Мітровича, але Александара випередив Гуехі. Серб вже був готовий впритул розстрілювати ворота.

57 хвилина

Потужний удар Александера-Арнольда з далекої відстані, але по центру. Кіпер відбив м'яч.

54 хвилина

Сербія забрала м'яч до своїх ніг, але поки не може підійти до воріт Пікфорда.

50 хвилина

Живкович вирізав передачу на хід Влаховичу, але Душан не встиг за м'ячем.

Тим часом,. на трибунах збірної Сербії хтось вивісив ганчірку…

46 хвилина

Серби зробили заміну в перерві. Іліч вийшов замість Гуделя.

Початок другого тайму

Перерва завершена, гра поновлена!

Статистика першого тайму

Кінець першого тайму

Перерва. Англія впевнено лідирує по грі, але рахунок поки лише 0:1.

45 хвилина

Дві хвилини додав рефері.

43 хвилина

Костич отримав травму. Серйозна втрата для сербів, замість гравця Ювентуса вийшов Младенович.

39 хвилина

Гудель грубо зіграв проти Беллінгема та отримав попередження.

37 хвилина

Сербія намагається створювати гостроту для захисту Англії, але підопічні Саутгейта поки нейтралізують небезпеку.

34 хвилина

Серби дальніми подачами спробували знайти Мітровича та Влаховича. Неточно.

30 хвилина

Александер-Арнольд заробив небезпечний штрафний, але сам же пробив у стінку.

26 хвилина

Вокер стрімко вибіг у контратаку та міг забивати з гострого кута. Втім Кайл вирішив прострілювати і ніхто не відгукнувся на його пас.

21 хвилина

Серби змогли організувати атаку через обрізку англійців. Мітровичу дали пробити з меж карного майданчика, але м'яч пройшов поруч зі стійкою.

19 хвилина

Александер-Арнольд відважився на удар з далекої відстані, але м'яч зрізався з ноги Трента.

17 хвилина

Англія продовжує вести гру, Сербія поки у нокдауні та намагається оговтатися.

13 хвилина

ГОООООЛ!!! Беллінгем виводить Англію вперед! Джуд відгукнувся на подачу Сака і на долю секунди випередив Вельковича. 0:1

Відео голу:

12 хвилина

Англія впевнено контролює м'яч, але не створює небезпеку біля воріт Райковича.

8 хвилина

Костич намагався подачею знайти голову Мітровича, але м'яч всіх перелетів.

6 хвилина

Неточний удар від Фодена.

4 хвилина

Непогана подача від Трента, але серби з нею впорались.

Початок матчу

Стартовий свисток прозвучав, гра розпочалась!

Команди вже на полі!

Історія зустрічей

Англія та Сербія ще жодного разу не зустрічались з моменту створення сербської команди у 2006 році.

Натомість англійці провели один спаринг із Сербією і Чорногорією (2:1 у 2003-му), а також 14 ігор проти Югославії. Чотири перемоги святкували останні, ще по п'ять матчів завершились нічиєю та перемогою Англії.

Гра пройде на неймовірній арені в Гельзенкірхені, де грає клуб Шальке.

Серби вперше зіграють на Євро в якості незалежної країни.