Луческу: Футбол – це зв’язок, який передає ідею миру

Головний тренер Динамо Мірча Луческу поділився своєю думкою щодо проведення спортивних змагань у воєнний час. Фахівця обурило те, що деякі відомі європейські клуби відмовили у допомозі "біло-синім".

Читайте також Хороший спаринг перед Лігою чемпіонів: Динамо зіграє з 4-разовим чемпіоном Бельгії

Мабуть, наразі це важливо. Футбол – це зв’язок, який передає ідею миру. Ми вже бачили це під час пандемії коронавірусу: навіть без глядачів на трибунах усі були стурбовані. Під час нашого благодійного туру люди, не важливо, чи є вона вболівальниками, чи ні, протестують проти війни, допомагають нужденним,
– сказав тренер.

"Ми маємо бути прихильниками миру. Якщо ви демонструєте своє ставлення на вулиці, то в кращому випадку ви трохи промайнете по ТБ. Якщо все це відбувається на стадіоні, то це буде 90 хвилин у прямому ефірі. Ми ніколи не зможемо зробити достатньо для миру. Знаєте, мене розчарувало ставлення європейських великих клубів. Вони могли допомогти Україні благодійними матчами, але дехто відмовився від цього", – зазначив Луческу.

Фахівець також пригадав, як евакуювався з України у перші дні повномасштабної війни.

"Я прагну спокою на нашій планеті, до набуття гармонії. Ми виїжджали автобусом з України до Румунії через Молдову, і я ніколи не забуду ці безперервні низки машини. Був 5-кілометровий коридор, яким чоловіки супроводжували своїх дружин і дітей до кордону, а потім поверталися на фронт. Це змусило мене згадати сцени 1939-1945 років", – додав фахівець.

Підготовка Динамо до нового сезону

  • Київське Динамо у Швейцарії готується до нового сезону. Вже у липні "біло-сині" стартують у кваліфікації Ліги чемпіонів.
  • 20 липня київський клуб проведе перший матч кваліфікації Ліги чемпіонів проти Фенербахче. Домашній матч кияни зіграють у польському Лодзі.
  • У рамках підготовки динамівці зіграли у двох товариських матчах. 26 червня кияни розписали мирову з місцевим друголіговим клубом Івердон Спортом.
  • А 29 червня Динамо поступилося Лозанні (2:0).