Міжнародний союз біатлоністів підтвердив дискваліфікацію російської біатлоністки Ольги Зайцевої, яка попалася на вживанні допінгу.

Дивіться також Відомого колишнього біатлоніста збірної Росії дискваліфікували через допінг

Разом з нею анулювали результат збірної Росії в естафетній гонці на Олімпіаді-2014, в якій брала участь Зайцева разом з Яною Романовою, Катериною Шуміловою та Ольгою Вілухіною.

Росіянки завоювали в тій гонці срібну медаль, але в підсумку залишилися без нагород. Срібло дісталося Норвегії, а бронза дісталася Чехії. Олімпійськими чемпіонками, нагадаємо, стали українки.

У 2017 році Міжнародний олімпійський комітет довічно відсторонив Зайцеву від участі в Олімпіадах.

Допінг скандали Росії у зимових видах спорту

  • Раніше дисциплінарна комісія МОК під керівництвом Деніса Освальда позбавила золотих медалей бобслея Олександра Зубкова та Олексія Воєводу, які перемогли в змаганнях двійок, а також Олексія Негодайло і Дмитра Труненкова, які разом з Зубковим і Воєводою здобули перемогу в четвірках.
  • Також це вже не перший випадок дискваліфікації серед російських біатлоністів. Раніше за вживання заборонених препаратів були відсторонені Світлана Слєпцова, Олександр Черишев, Олександр Печонкін. Також звинувачення надходили і на адресу сьогоднішнього лідера російської команди Олександра Логінова.
  • Згідно з міжнародним розслідуванням, в Росії була створена схема, при якій спортсмени могли приймати заборонені препарати, а в лабораторію відправлялися "чисті" проби. WADA прийшло до висновку, що під час Олімпіади 2014 року лабораторія в Сочі масово підміняла допінг-проби російських атлетів.