Вслід за кораблем

На початку березня ФІБА тимчасово відсторонила Росію та Білорусь від матчів збірних. Через відповідне рішення обидві збірні пропустили відбіркові матчі на чемпіонат світу-2023.

Варте уваги Національна дефлімпійська збірна України з баскетболу виборола історичне золото: переможне відео

Рішення ФІБА не мало кінцевої дати. Тому збірні країн-агресорів мали шанси повернутися до вирішальних відбіркових матчів, які відбудуться у червні.

Проте тепер ФІБА ухвалила остаточне рішення проти чоловічих команд Росії та Білорусі. Обидві збірні виключені з групового раунду турніру.

Офіційні баскетбольні змагання ФІБА не проводитимуться в Росії чи Білорусі до подальшого повідомлення.

Рішення щодо Росії та Білорусі означає, що усі команди з груп, у якій вони грали, пройшли у наступний раунд відбору на чемпіонат світу-2023. Зокрема, Росія б виходила у наступному раунді на трьох переможців групи G, у якій виступає і збірна України.

Міжнародна федерація баскетболу також застосувала додаткові санкції:

  • Заборона на проведення турнірів під егідою ФІБА у Росії та Білорусі.
  • Виключення жіночої збірної Росії зі списку учасників чемпіонату світу-2022. Відповідне покарання також отримала жіноча команда Росії U17.
  • Недопущення збірних Росії та Білорусі для участі на турнірах 3х3 (чемпіонат світу-2022, Ліга націй серед команд U23, відбір на Кубок Європи та на Кубок Європи U17, а також чемпіонат світу-2022 U18).

Інші санкції щодо росіян

  • Усі російські клуби дискваліфікували з баскетбольної Євроліги.
  • Від участі в Євролізі відсторонено московський ЦСКА, казанський УНІКС та петербурзький Зеніт, у Кубку Європи не зможе виступати краснодарський Локомотив-Кубань.
  • Заборонена участь російських офіційних осіб, включаючи делегатів, супервайзерів, суддів тощо, у змаганнях ФІБА Європи до подальших повідомлень.
  • ФІБА Європи відхилила заявку Росії на проведення Євробаскету-2025. Водночас процедура обрання країни, яка прийматиме турнір, пройде за планом.