Міжнародний олімпійський комітет обмежив участь росіян в Олімпійських іграх 2024 нейтральним статусом. На помсту відомству Томасу Баху Росія заявила про організацію альтернативних змагань – "Ігор дружби".

Читайте також Спортсмени чи військові під прикриттям: хто з друзів Путіна їде на Олімпіаду і чому їх допустили

Спортсмени високого рівня проігнорують "Ігри дружби"

Проте це ще не межа цинізму росіян. Виконувач обов’язків міністра молоді та спорту України Матвій Бідний розповів, що українські спортивні федерації отримали запрошення від країни-агресорки для участі в "Іграх дружби".

"Ми також зверталися зі свого боку спільно з Національним олімпійським комітетом. Ми зверталися до країн, які є нашими партнерами – ніхто не буде делегувати туди своїх спортсменів.

Ніхто зі спортсменів високого рівня не дозволить собі туди поїхати. Тому що така участь буде крапкою в їхній кар'єрі та в їхньому шляху в міжнародному спорті", – зазначив Бідний.

Що відомо про "Всесвітні ігри дружби"

  • Через участь у війні проти України та допінгові скандали Росія була виключена з більшості міжнародних змагань. Російські атлети можуть змагатися лише індивідуально в нейтральному статусі.
  • У відповідь Росія оголосила про проведення других "Ігор дружби". Перші відбулися у 1984 році, коли СРСР та ще вісім соціалістичних країн бойкотували Олімпіаду в Лос-Анджелесі.
  • На відміну від Олімпійських ігор, де спортсмени борються за медалі, на "Іграх дружби" атлети також отримають грошові призи.
  • "Ігри дружби" планують провести в Росії по закінченні Олімпіади-2024.
  • Міжнародний олімпійський комітет засудив проведення так званих "Ігор дружби" та закликав країни не брати в них участь.