10 березня стало днем ганьби світового спорту. Міжнародна федерація фехтування (FIE), користуючись рекомендаціями МОК, допустила до змагань російських та білоруських атлетів. Відповідне рішення було ухвалене на позачерговому конгресі.

Читайте також Ніяких росіян до завершення війни: українські федерації звернулися з вимогою до МОК

Харлан: Ці люди ніколи не зрозуміють, поки це не станеться з ними

На ганебне рішення FIE відреагувала найкраща фехтувальниця України Ольга Харлан. Олімпійська чемпіонка близько до серця прийняла заяву федерації.

"Розчарування. Гнів. Несправедливість.

Це те, що я зараз відчуваю. Рішення конгресу Міжнародної федерації фехтування дозволити росіянам та білорусам брати участь у всіх змаганнях під час жорстокої війни на моїй батьківщині в Україні змушує мене спорожніти всередині. Це змушує мене вірити, що кращого і справедливого світу немає.

У нас була і є підтримка, яка розуміє, що правильно, а де ні, де справжнє світло, а де темрява. І ми глибоко вдячні всім нашим друзям і людям, які залишаються з нами весь цей важкий час.

Але, на жаль, деякі люди не можуть поставити себе на наше місце. Вони просто не хочуть, тому що їм це боляче і непотрібно. Тому що вони шукають фальшиві думки: "Спортсмени не несуть відповідальності", "Спорт поза політикою", "Ми всі сім’я і маємо жити мирно" для своїх корисливих цілей. Ця думка руйнується в той момент, коли на ваш дім, вашу землю падають бомби, коли вам доводиться жити під бомбами, коли вам доводиться йти на лінію фронту і захищати свою сім'ю від убивць, які хочуть знищити ваше життя і багато іншого, що навіть не приходило у ваші кошмари. Ці люди ніколи не зрозуміють, поки це не станеться з ними.

Ми завжди будемо за справедливість. Ми завжди будемо сильними. Тому що ми знаємо правду. І колись це буде світло і перемога. І, можливо, колись я знову повірю в кращий світ.

Слава Україні!" – написала Харлан в Instagram.

  • Зазначимо, що український спорт зазнав величезних збитків від військової агресії Росії.
  • Сотні об'єктів спортивної інфраструктури були зруйновані внаслідок варварських обстрілів російської армії.
  • Зокрема у жовтні минулого року окупанти зруйнували коледж фізичної культури в Миколаєві, де навчалася Ольга Харлан.
  • Батьки спортсменки відмовилися залишати місто та потерпають від ракетних обстрілів російських злочинців.
  • Армія агресорів забрала життя у тисяч українців, в тому числі спортсменів.
  • Проте чиновникам у міжнародних федераціях немає до цього діла. Вони продовжують повторювати мантру про "спорт внє палітікі".