НОК України спільно з федераціями олімпійських видів спорту підписали звернення до МОК щодо можливого допуску спортсменів РФ та РБ до міжнародних змагань. У спільній заяві олімпійського руху України внесена вимога до Комітету залишити в дії рекомендацію Виконкому Міжнародного олімпійського комітету від 28.02.2022.

До теми Найкращий друг Росії та Путіна: як президент МОК Томас Бах підігрує Кремлю

Санкції повинні діяти до завершення війни

Представники федерацій наполягають на недопущенні спортсменів з Росії та Білорусі до завершення збройної агресії в Україні.

"Російські та білоруські спортсмени коштом країн-агресорок готуються в комфортних умовах та є активними учасниками політики керівництва цих держав, публічно підтримують військові дії в Україні та лише для участі в міжнародних змаганнях обирають маску нейтральності, яку одразу знімуть після завершення змагань.

Запровадження санкцій проти порушників Олімпійської хартії, міжнародного спортивного порядку є справедливим обмеженням прав атлетів та антуражу, яке може бути зняте лише після усунення причини — завершення війни Росії за підтримки Білорусі проти України. На підтримку цієї війни виступають керівники НОК Росії й Білорусі, переважна більшість федерацій з різних видів спорту цих країн, судді, тренери та атлети", – йдеться у тексті заяви.

  • Нагадаємо, що у січні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет запропонував послабити санкції щодо атлетів з Росії та Білорусі.
  • Україна на всіх рівнях засудила такі наміри Комітету. У разі допуску росіян та білорусів Україна бойкотуватиме Олімпійські ігри в Парижі.
  • 34 держави також закликали МОК відсторонити Росію від участі в Олімпіаді-2024. Серед підписантів є Франція – організатор Олімпійських ігор 2024.