У березні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет прийняв скандальне рішення щодо повернення росіян та білорусів до змагань. Вже тоді було зрозуміло, що Комітет готує підґрунтя для участі представників країн-терористів в Олімпійських іграх-2024.

Читайте також Медалі для диктаторів: чому МОК захищає росіян і допускає їх до міжнародних змагань

Щасливий від повернення росіян та білорусів

Черговим підтвердженням цього стала заява очільника Комітету в Болгарії. Під час виступу в Софії на честь 100-річчя НОК Болгарії, президент МОК Томас Бах висловив сподівання побачити на Іграх в Парижі спортсменів всіх 206 національних комітетів, в тому числі Росії та Білорусі.

"Рекомендація МОК полягає в тому, щоб спортсменам усіх країн було дозволено брати участь у кваліфікаційних змаганнях, які вже відбуваються.

Сподіваюся, що багато федерацій приймуть наші рекомендації. Я щасливий, що отримав підтримку в цьому питанні від президента Болгарії Румена Радева.

Він, як і ми, хоче, щоб спортсмени з усіх 206 національних комітетів МОК могли брати участь в Олімпійських іграх", – заявив Бах.

Спортивний світ розколовся

  • Нагадаємо, що спортивні федерації розділилися у реакції на рекомендації МОК. Частина федерацій з таких видів спорту, як велоспорт, дзюдо, фехтування, сучасне п'ятиборство, тхеквондо, радо повернули атлетів з країн-агресорів. Але федерації легкої атлетики, бадмінтону, кінного спорту та низка інших відмовилися послабити свої обмеження.
  • Раніше Бах заявляв, що рішення щодо участі спортсменів з країн-агресорів буде прийнято за 14 місяців до старту Олімпіади.