Минулого року ФІФА ввела контраверсійне правило для клубів з України та Росії. Через війну, яку розв'язала держава-терористка, головний футбольний орган Європи дозволив легіонерам з українських чи російських клубів призупиняти контракти.

До теми Трансфер Мудрика врятував Шахтар: гендиректор клуба розповів про свиню від ФІФА

Термін дії цього правила мав закінчитись наприкінці червня цього року. Втім ФІФА прийняла рішення продовжити його дію ще на сезон. Тепер іноземні футболісти та тренери з українських клубів можуть знайти собі тимчасову команду на рік в односторонньому порядку.

Нововведення у правилі ФІФА

Про своє бажання призупинити контракт вони мають повідомити клуб до 1 липня 2023 року. Правда, тепер правило матиме деякі обмеження, яких не було торік:

  • правилом зможуть скористатися гравці та тренери, які підписали контракт з українським чи російським клубом не пізніше 7 березня 2022 року
  • гравці та тренери, які підписали або пролонгували договір після вище зазначеної дати, не зможуть скористатися правилом ФІФА
  • ці гравці та тренери не зможуть використати правило для того, щоб перейти в інший клуб України чи Росії
  • якщо гравець чи тренер задіють це правило та підпишуть контракт з іншим клубом, вони не зможуть бути об'єктом для трансферу чи оренди протягом сезону

Шахтар проти ФІФА

Нагадаємо, що Шахтар судився із ФІФА через це правило. Через нього "гірники" втратили більше десятьох провідних легіонерів влітку або ж були змушені продавати їх за вкрай заниженими цінами.

Читайте також "Війна – це не політика": гендиректор Шахтаря пояснив, чому ФІФА – проросійська організація

Крім того, у наступному сезоні Шахтар безкоштовно втратить Тете, Манора Соломона та Вітао, якщо ті не підпишуть нові контракти із донеччанами. У всіх цих гравців завершаться договори з "гірниками" і ті банально не мають змоги продати своїх колишніх лідерів.

Донеччани вимагали від ФІФА компенсацію у розмірі 50 мільйонів євро через це дискримінаційне правило. Клуб навіть подавав апеляцію у Спортивний арбітражний суд, але програв її. Тепер "гірники" мають оскаржити рішення у громадянському суді Швейцарії.