Чи не першими санкції на Росію та її політичну верхівку наклала Велика Британія. І акцентувала увагу на спорті. Британська влада закликає в УЄФА забрати в Росії право проведення фіналу Ліги чемпіонів (гра запланована у Санкт-Петербурзі 28 травня). З такою думкою виступив прем'єр-міністр країни Борис Джонсон.

Варте уваги Ціна "легітимізації" бойовиків: які країни вводять санкції проти Росії

Окрім того, в Англії закликали місцеві клуби бойкотувати фінал Ліги чемпіонів. А депутати Європарламенту надіслали лист до УЄФА щодо розірвання контракту з російським "Газпромом", який є офіційним спонсором не лише Ліги чемпіонів, а й чималої кількості турнірів під егідою УЄФА, у тому числі – Ліга націй та чемпіонат Європи.

Поки в УЄФА висловлюються доволі обережно, обмежившись лише повідомлення, що вони "спостерігають за ситуацією".

Така обережність цілком зрозуміла. Адже "Газпром" – один з найбільших спонсорів УЄФА. Скільки саме він платить за партнерство – достеменно невідомо. При цьому у 2021 році російська компанія продовжила угоду, отримавши спонсорські права на нові турніри (вже згадані Ліга націй, Євро-2020 та Євро-2024, відбір на чемпіонат Європи). Для прикладу, до цього лише спонсорство Ліги чемпіонів обходилося "Газпрому" в суму від 43 до 50 мільйонів євро на рік. І втрачати такі гроші в УЄФА не хочуть.

Однак політичний тиск може мати результат. Тож УЄФА таки доведеться не лише "спостерігати за ситуацією", але й вдатися до дій.