Як закінчилися попередні індивідуальні гонки в сезоні

У цьому сезоні вже визначено володаря малого Кришталевого глобуса в заліку "індивідуалок" за підсумком гонок в Естерсунді та Антгольці. Причина в тому, що результати на Олімпіадах не враховують до Кубку світу, повідомляє 24 канал.

До теми Дві українки фінішували у топ-15 в індивідуальній гонці на Олімпіаді-2022

"Глобус" виграв норвезький біатлоніст Тар'єй Бьо, який двічі фінішував на другому місці в цих гонках. В Естерсунді перемогу в гонці здобув норвежець Стурла Легрейд, а в Антгольці – росіянин Антон Бабіков.

У Швеції компанію Легрейду та Бьо на подіумі склав француз Сімон Дестьйо, а в Італії – третє місце посів росіянин Саїд Карімулла Халілі.

Також слід звернути увагу, що в "індивідуалках" потужно виступає норвежець Йоганнес Бьо. Два поспіль сезони Бьо-молодший фінішував на другому місці в цьому заліку.

У попередньому сезоні Йоганнесу кинув виклик його земляк Стурла Легрейд.

Як виступають українці

  • У сезоні-2021/2022 тільки двоє українців одного разу зуміли закінчити індивідуальні гонки в заліковій зоні.
  • В Естерсунді Антон Дудченко був найкращим серед українців – 24-е місце. Дмитро Підручний фінішував на 28-й сходинці.
  • Гонку в Антгольці наші біатлоністи провалили. Найкраще виступив Дудченко – 47-е місце.

Хто візьме медалі

Чоловіча індивідуальна гонка складається з 20 кілометрів дистанції та 4 вогневих рубежів. Кожен промах коштує одну штрафну хвилину. За таких умов на перше місце виходить чиста стрільба.

Порівнювати стрільбу українців складно, адже наші спортсмени провели різну кількість гонок. Поки найкраща статистика в Антона Дудченка, влучність якого складає 84,6%. Однак в Антона не найкраща швидкість.

Цікаво, що найкращий результат Дудченко у своїй кар'єрі продемонстрував саме в індивідуальній гонці, коли у 2021 році посів 5-е місце в Антгольці.

Варте уваги Про Олімпійське селище, біатлонний стадіон і лютий холод у Пекіні: інтерв'ю з Богданом Цимбалом

Водночас капітан нашої команди Дмитро Підручний не надто вдало проводить "індивідуалки", проте саме він перший в історії України чемпіон світу. Тому на Дмитра покладають великі надії.

На чемпіонаті світу у 2019 році Підручний створив справжню сенсацію, ставши чемпіоном світу. Українці вірять, що Дмитро може стати першим українським олімпійським призером в біатлоні серед чоловіків.


Йоганнес Бьо фаворит гонки / Фото biathlon.com.ua

Та, на жаль, скептичні букмекери. У компанії Favbet на те, що Підручний виграє гонку пропонують коефіцієнт 125. Більш песимістичні прогнози для Артема Прими й Антона Дудченко – коефіцієнт 200 на перемогу будь-кого з них.

Щодо фаворитів гонки, то букмекери пророкують "золото" для Йоганнеса Бьо – коефіцієнт 4,00. Втім, слід сказати, що в цьому сезоні норвежець не демонструє настільки потужні результати, як у попередні роки.

Серйозні шанси здобути перемогу має лідер загального заліку француз Кантен Фійон-Майє. Його перемогу букмекери оцінили коефіцієнтом 5,00. На звитягу Стурли Легрейда букмекери також дають коефіцієнт.