Павелко: Ірина – символ свободи і нескореності України

На щастя, окупанти відпустили Ірину Петрову через декілька днів після її викрадення. Тепер арбітриня перебуває у Києві, де у Будинку футболу зустрілась із президентом УАФ Андрієм Павелком.

Цікаво прочитати Шевченко закликав відсторонити спортсменів із Росії від змагань, поки в Україні буде йти війна

Глава Асоціації виклав зворушливий пост, у якому розповів про зустріч із суддею-героїнею, яка навіть під окупацією висловлювала свою проукраїнську позицію – виходила на мітинги та відмовлялась працювати під керівництвом ворога.

При зустрічі Павелко вручив Петровій символічну футболку збірної України, у якій "синьо-жовті" грали у благодійних матчах під час підготовки до плей-офф відбору чемпіонату світу-2022 проти Шотландії. Ірина отримала футболку з сьомим номером, який сформований із назв українських міст. Під цією цифрою раніше виступав легендарний Андрій Шевченко.

Ірина – символ свободи і нескореності України! Вона щиро любить футбол і прийняла мою пропозицію працювати в штаті єдиної команди УАФ. Пишаюсь тим, що в нас є такі хоробрі професіонали-патріоти! На згадку про зустріч подарував Ірині особливу футболку національної збірної, яка є символом єдності мільйонів українців та наших надійних союзників,
– написав президент УАФ.

На одному з фото видно, що арбітриня знайшла своє місто на номері – Херсон. Нова Каховка – це місто обласного підпорядкування у Херсонській області.

Жахлива історія зі щасливим фіналом

  • 9 травня стало відомо про викрадення української арбітрині Ірини Петрової. Вона опинилась під окупацію у Новій Каховці, де проживають її рідні. Саме через них Ірина відмовилась виїжджати на підконтрольні Україні території.
  • Петрову викрала група п'яних окупантів із георгіївськими стрічками прямо біля під'їзду арбітрині. Ірину незаконно забрали у відділок поліції. Запхали її заграти через те, що українка відмовилась працювати на матчі, який організували вороги.
  • На щастя, вже 13 травня Петрову випустили з полону.
  • До цього жахливого інциденту Петрова виходила на мітинги на підтримку України.
  • У мирні часи Петрова призначалась на поєдинки міжнародних жіночих змагань, а також національних серед чоловіків. Суддівську роботу поєднує зі справою футбольної тренерки.

Повний текст публікації

За долю арбітрині Ірини Петрової, яку окупанти в Новій Каховці тримали у в’язниці, хвилювалась вся футбольна Україна. На щастя, після всього пережитого нею, нам вдалося успішно евакуювати Ірину і зараз вона в безпеці, у Києві.

Під час нашої зустрічі в Будинку футболу особисто висловив своє захоплення її патріотизмом і хоробрістю. З початку тимчасової окупації Херсонщини рашистами, Іра разом з багатьма мешканцями рідного міста щодня виходила на акції протесту проти окупантів і навідріз відмовилась працювати на матчі, який організували російські фашисти. За це її запроторили до в’язниці і погрожували тривалим позбавленням волі. Але не зламали!

Ірина – символ свободи і нескореності України! Вона щиро любить футбол і прийняла мою пропозицію працювати в штаті єдиної команди УАФ. Пишаюсь тим, що в нас є такі хоробрі професіонали-патріоти! На згадку про зустріч подарував Ірині особливу футболку національної збірної, яка є символом єдності мільйонів українців та наших надійних союзників.

Щиро бажаю Ірині і всім нам якнайшвидшої перемоги над рашистським злом і відродження єдиної і незалежної України!

Слава Героям! Слава Україні!