Про відмову їхати на змагання вже заявили російські гімнасти, боксери та лучники. Тепер же до них збираються доєднатися й фехтувальники, пише 24 Канал із посиланням на росЗМІ.

Читайте також Новий прапор та гімн без слів: рішення МОК щодо участі "нейтральних" спортсменів в ОІ-2024

Дуже правильний патріотизм

Президент Федерації фехтування та тренер збірної Росії Ільгар Мамедов заявив, що ніхто з російських спортсменів не повинен їхати на Олімпіаду. За його словами, це має бути централізоване рішення для всіх видів спорту:

"Для нас жодної Олімпіади не буде. Не можна ділити суспільство в жодному разі. І не можна, щоб рішення дали на відкуп кожної федерації. Бо одна федерація так вважає, інша – інакше. Такого припускати не можна, інакше буде анархія. Невже так важко це визначити? Якщо туди поїдуть 30-40 людей з усієї країни, вони поїдуть безпритульними.

Я головний тренер збірної Росії, а не головний тренер збірної безпритульних. Команд не буде, в особистих змаганнях найсильніших не буде. На що нам погоджуватись? На кісточку, яку кинули? Цього не можна допускати.

Мамедов також поскаржився, що найсильніших російських фехтувальників не допустили до Олімпіади, а саме: Софію Вєлікую, Яну Єгорян, Ольгу Нікітіну та Софію Позднякову. Через це він відмовляється відправляти когось на відбір, адже не зможе дивитися в очі іншим фехтувальникам.