Міжнародний олімпійський комітет прийняв скандальне рішення щодо спортсменів з Росії та Білорусі. Попри війну в Україні організація вирішила дозволити федераціям доспустити гравців з цих країн.

До теми Чому російські "нейтральні" спортсмени – це ті ж "зелені чоловічки", які захоплювали Крим

Втім виступати вони зможуть лише під нейтральним прапором та в разі дотримання певних вимог. Це відкрило для федерацій можливості дати зелене світло росіянам.

Тріатлон відкриває двері терористам

Першим дозволили спортсменам з РФ повернутися у фехтуванні. Тепер про допуск росіян і білорусів заявили у Міжнародному союзі тріатлону.

Виконком схвалив свою принципову підтримку рекомендацій МОК про повернення до участі в міжнародних змаганнях спортсменів з російськими та білоруськими паспортами та скасування призупинення участі країн у змаганнях World Triathlon на початку вторгнення Росії в Україну. World Triathlon підтримує розвиток шляху для участі незалежних нейтральних індивідуальних спортсменів і офіційних осіб з російськими та білоруськими паспортами у наших видах спорту. Виконавчий комітет знову підтверджує свою солідарність з Україною у війні з Росією. Незалежність будь-якого спортсмена чи офіційної особи була абсолютною умовою для їхнього повернення на змагання з тріатлону,
– йдеться у заяві.

Раніше міністри спорту 35 країн висловили тверду незгоду із можливим допуском росіян та білорусів до міжнародних змагань. Серед них були Польща, США, Велика Британія, Німеччина, Японія та Франція.

Читайте також Недооголошений бойкот чи постріл у ногу: 13 запитань без відповіді до Гутцайта та уряду

Поки без Олімпійських ігор

Нагадаємо, що МОК дозволив допустити росіян до змагань лише під нейтральним прапором за умови відсутності підтримки у війні та непричетності до військових структур. Це не стосується команд з країн-агресорок, а тільки спортсменів-індивідуалів.

При цьому МОК поки не обговорював можливий допуск росіян та білорусів до Олімпіади-2024 в Парижі та зимових ОІ-2026 в Мілані. Наразі мова лише про турніри під егідами федерацій