Перелік таких "нейтральних" спортсменів поповнив олімпійський чемпіон-2020 з білоруським паспортом Іван Литвинович. FIG дозволила улюбленцю Лукашенка брати участь у міжнародних змаганнях зі стрибків на батуті.

Читайте також Ще одна міжнародна федерація допустила росіян до Олімпіади, які відкрито підтримали вторгнення

Ганебне рішення FIG

За інформацією UkrSportBase, Литвинович активно підтримує політику самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Спортсмен неодноразово брав участь у пропагандистських акціях білоруського режиму.

25 лютого 2022 року на підконтрольних злочинному режиму Лукашенка ресурсах було поширено відео, на якому Литвинович закликав громадян до участі у "референдумі". Ця акція була засуджена країнами цивілізованого світу, оскільки посилювала необмежену владу "картопляного дуче".

У 2021 році він підписав лист "за мир і згоду", який мав на меті "покласти край зазіханням на білоруський спорт ззовні". За лояльність до режиму Литвинович отримав з рук Лукашенка орден "Отєчєства" ІІІ ступеня.

Крім того, у 2023 році Литвинович взяв участь у пропагандистських заходах за участю сина Лукашенка Віктора. Ця особа ще з 2020 року перебуває у санкційного списку ЄС. Після початку повномасштабного вторгнення низка країн запровадила персональні санкції до сина Лукашенка.

Литвинович разом із сином Лукашенка / білоруські ЗМІ

Допуск "нейтральних" спортсменів до Олімпіади-2024

  • Нагадаємо, що у грудні минулого року Міжнародний олімпійський комітет ухвалив скандальне рішення, допустивши до Ігор-2024 спортсменів з російським та білоруським паспортом.
  • Атлети країн-агресорів змагатимуться у Парижі в нейтральному статусі та без жодної державної символіки Росії та Білорусі.
  • Представники МОК запевнили, що усі спортсмени пройдуть ретельну перевірку. Вони не повинні мати контракти з мілітарними структурами країн-агресорів та не підтримувати війну в Україні.
  • Однак чиновники дуже вибірково ставляться до обмежень, допустивши низку одіозних персонажів.