Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт підтвердив, що відомство рекомендувало уникати українським спортсменам спільних фото із росіянами під час Олімпійських ігор у Пекіні (Китай).

До слова Українець Абраменко заявив, що не відмовиться від фото з росіянином на п'єдесталі Олімпіади

Також Гутцайт заявив, що спортсмени знають, як "поводитися під час провокацій", пов'язаних із росіянами.

"Міністр – ідіот. Він і є головним ворогом українського спорту. Які можуть бути провокації? Я зайду і в Юлії Джими заберу сир на сніданку? Ця заява – найголовніша провокація", – почав російський пропагандист.

Губернієв заявив, що у нього немає проблем із спілкуванням з українськими тренерами та спортсменами.

Ми товаришуємо з Україною. Я у чудових стосунках з українськими тренерами та спортсменами. Наші номери були поруч, ми щодня віталися. Не було жодних проблем – вони їх самі вигадують. Мені немає жодної справи до міністра спорту. Вони тільки нервують спортсменів та створюють їм нестерпні умови. Ми завжди з розкритими обіймами до їхніх спортсменів, як і вони. Людина ж говорить про якісь провокації,
– сказав Губернієв.

Що відомо про ситуацію

  • Мінспорту України порадило спортсменам відмовитись від інтерв'ю російською мовою. Також атлетам з України не рекомендують позувати із росіянами для спільних фото.
  • Скандал спровокувало спільне фото української стрибуні у висоту Ярослави Магучих із росіянкою Марією Ласіцкене на літніх Іграх у Токіо: обидві спортсменки стали призерами змагань зі стрибків у висоту. На батьківщині українка зазнала критики і була викликана на бесіду до Міністерства оборони.