Нещолавно міністерство молоді та спорту України видало указ про заборону участі наших спортсменів у одних змаганнях з росянами. Це стало відповіддю на дозвіл МОК повернути представників РФ та РБ у світовий спорт під нейтральним прапором.
До теми Страждати через війну мають росіяни, а не українці: чому бойкот у спорті нічого не змінить
У санкцій від Кабміну знайшлось чимало незгодних. Виступив проти нього і президент федерації бобслею та скелетону Михайло Гераскевич, який також є батьком відомого скелетоніста Владислава.
Я у цьому рішенні уряду побачив безсилля найвищого керівництва держави, Міністерства спорту і НОК. Безсилля насамперед перед трагедією для українського спорту, яку вчиняє Міжнародний олімпійський комітет (МОК). Наша держава не знайшли нічого іншого, як не просто оголосити бойкот, а його узаконити і зробити його примусовим. Тоді, коли неможливо і абсолютно нерозумно сьогодні бойкотувати. Коли уряд в особі міністра Гутцайта оголошує бойкот, зміщуються акценти уваги світу з боротьби із протиправними діями МОК на те, якими є українські дії. А наша позиція має вигляд не боротьби за те, щоб світ бойкотував росіян. Ми самі сідаємо з білим прапором,
– вважає Гераскевич.
Читайте також МОК перевіряє реакцію суспільства: Беленюк припустив, чи допустять росіян на Олімпіаду
Також Михайло розповів про останню зустріч із головою НОК та міністром молоді та спорту Вадимом Гутцайтом. На ній функціонер дозволив собі погрози на адресу Гераскевича.
"Це було у червні минулого року. Тоді він надіслав листа до керівництва Міжнародної федерації бобслею та скелетону, не попередивши мене про це. Лист був з проханням зберегти квоти для представників України у разі неможливості взяти участь у змаганнях сезону 2022/23. Зміст я у жодному разі не критикую. Навпаки, схвалюю. Я пояснив, що це не дуже правильне рішення – переступати через мене, бо я офіційний представник Міжнародної федерації нашого виду спорту в Україні. Було би коректніше хоча би до відома ставити. . Не схвалюю будь-яке спілкування про нашу федерацію без участі представників федерації.
Моє зауваження дуже не сподобалося пану Гутцайту. Він подзвонив мені та попередив: якщо я буду, так би мовити, неслухняним хлопчиком, він мене відправить на нуль, на фронт. Я йому зауважив, що ми там періодично і без нього буваємо, бо возимо гуманітарну допомогу не лише цивільним, але й військовим. То я запропонував йому піділитися своїм місцем в автобусі, коли ми наступного разу їхатимемо на фронт. Він відмовився,
– розповів Михайло.
Відзначимо, що МОК поки не приймав рішення щодо участі або заборони росіянам виступати на Олімпійськиї іграх в Парижі. Рекомендації стосувались лише міжнародних змагань під егідою федерацій. Рішення щодо Олімпіади буде прийнято ближче до події.