Міністерство молоді та спорту прийняло рішення, яке забороняє українцями брати участь у будь-яких змаганнях, де будуть присутні росіяни чи білоруси. Матвій Бідний зазначив, що кожен випадок буде розглядатися окремо.

Варте уваги Схоже, що збірна України знімається з кваліфікації на Євро-2024, – Роман Зозуля

Заступник міністра спорту запевняє, що на даний момент рішення організації фактично ні на що не впливає, оскільки він не вбачає жодної позиції федерацій видів спорту, які хотіли б дійсно їхати та змагатися на одному майданчику з людьми, що підтримують вбивць та загарбників. Також Бідний впевнений, що Міністерству не доведеться розглядати питання про позбавлення статусу національних федерацій, хоча у них доручення також є.

Ми бачимо, що майже увесь спортивний світ стоїть на тому, що представники Росії та Білорусі мають бути виключені зі світового спортивного, культурного контексту. І ми не можемо брати участь в заходах, де вони присутні, тим самим толеруючи рішення міжнародних федерацій, яке легітимізує їхнє повернення до великих міжнародних івентів, де вони можуть показувати, що Росія теж є частиною цивілізованого світу, бо ми всі розуміємо, що сьогодні це не так,
– розповів Бідний.

Заступник міністра спорту зауважив, що рішення про позбавлення федерації статусу "національної" буде прийматися комісією і наголосив, що кожен випадок буде розглядатися окремо. До уваги братиметься позиція федерації, яким чином вона буде відстоювати та захищати інтереси держави у військовий час. По кожному конкретному прикладу Міністерство буде реагувати окремо.

До того ж, Бідний зазначив, що наразі їхня організація та національні федерації продовжують роботу щодо недопуску атлетів з Росії та Білорусі до змагань. Рішення про бойкот змагань означає, що у Міністерство намагається не давати можливість росіянам та білорусам вільно виступати на міжнародних турнірах.