Міжнародний олімпійський комітет прийняв контраверсійне рішення щодо спортсменів з Росії та Білорусі. Попри війну в Україні організація вирішила дозволити федераціям доспустити гравців з цих країн.

До теми Чому російські "нейтральні" спортсмени – це ті ж "зелені чоловічки", які захоплювали Крим

Втім виступати вони зможуть лише під нейтральним прапором та в разі дотримання певних вимог. Хоча навіть така рекомендація не влаштовує Україну та низку наших партнерів, які вимагають повної ізоляції країн-терористок.

Тверда позиція Польщі

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що його країна не має намір виконувати ганебні нововведення від МОК. Політик назвав ці рішення зрадою спортивного духу.

Рішення МОК про відновлення російських спортсменів у змаганнях є скандальним. Це зрада справжнього духу спорту. Я доручив міністру спорту та туризму Камілю Бортнічуку довести до відома керівництва МОК нашу тверду незгоду. Ми зробимо все можливе, щоб спорт залишався вільним від російського впливу,
– написав Моравецький на своїй сторінці у твітер.

Раніше міністри спорту 35 країн висловили тверду незгоду із можливим допуском росіян та білорусів до міжнародних змагань. Серед них була і Польща, а також США, Велика Британія, Німеччина, Японія та Франція.

Поки без Олімпійських ігор

Нагадаємо, що МОК дозволив допустити росіян до змагань лише під нейтральним прапором за умови відсутності підтримки у війні та непричетності до військових структур. Це не стосується команд з країн-агресорок, а тільки спортсменів-індивідуалів.

При цьому МОК поки не обговорював можливий допуск росіян та білорусів до Олімпіади-2024 в Парижі та зимових ОІ-2026 в Мілані. Наразі мова лише про турніри під егідами федерацій.

Читайте також Україна повинна бити: життя росіян та МОК має стати нестерпним через їх допуск до змагань

Питання участі представників Росії та Білорусі на самих олімпійських турнірах буде ще обговорюватись. Організація пізніше ухвалить відповідне рішення без прив'язки до результатів кваліфікаційних змагань.