Ломаченко до цього ніколи не бився з Хейні. Але саме американець забрав чемпіонський пояс за версією WBC в Ломаченка. Просто тоді організація вирішила створити звання "франчайзингового" чемпіона, яким і нагородила Ломаченка. А звання "звичайного" чемпіона віддала Хейні, який до цього був "тимчасовим" чемпіоном за версією WBC у легкій вазі.

Дивіться також Великі гроші залишилися в минулому: став відомий гонорар Ломаченка за бій з Хейні

Це сталося у 2019 році. До цього Хейні неодноразово кидав виклик Ломаченку, але той його ігнорував. Адже хотів битися лише за чемпіонські пояси, яких в Хейні на той час не було. Американець же, коли став абсолютним чемпіоном, вирішив не опускатися до того ж рівня, щоб ігнорувати суперника, і таки погодився на бій з Ломаченком.

До цього бою Хейні підходить з рекордом у 29 перемог, 15 з яких він закінчив достроково. Ломаченко теж вважає, що він не програв жодного бою. Хоча насправді як мінімум двічі він покидав ринг переможеним.

По чемпіонські впевнено, але доволі обережно

Відтоді, як Хейні став чемпіоном за версією WBC, він провів шість боїв. І всі вони тривали 12 раундів. В кожному з цих боїв американець перемагав одностайним рішенням суддів. Але достроково закінчити бій йому так і не вдалося. Він переміг Альфредо Сантьяго, Юріокіса Гамбоа, Хорхе Лінареса, Джозефа Діаса. А два останні бої провів проти Джорджа Камбососа. При цьому для цих боїв він відправився на батьківщину суперника – в Австралію. В першому з них він і відібрав три чемпіонські пояси в австралійця, ставши абсолютним чемпіоном у легкій вазі. Це було 5 червня 2022 року. 16 жовтня того ж року боксери провели бій-реванш, який теж закінчився перемогою Хейні.

А от Ломаченко таким темпом похвалитися не може. Після поразки Теофімо Лопесу, він провів лише три бої. Два було у 2021 році, коли він переміг Масайоші Накатані технічним нокаутом в дев’ятому раунді. А після цього Річарда Коммі рішенням суддів.

Поки останній свій бій Ломаченко провів проти Джемейна Ортіса 29 жовтня 2022 року. Бій теж тривав всі 12 раундів, і Ломаченко зумів вистояти та перемогти молодого проспекта рішенням суддів. Хоча сам бій був доволі близьким, але його супернику не вистарчило досвіду.

Вже тоді експерти відзначали, що Ломаченко хоч і далі зберігає високий боксерський IQ, але вік таки бере своє. Йому вже 35 років, і він не завжди готовий на рівних змагатися з молодими боксерами. Якби він поступився в цьому бою Ортісу, то перейшов би в статус так званих "джорніменів", на якому інші молоді бійці набивали собі статистику. Поки ж від такого "падіння" Ломаченко врятувався. І навіть отримав шанс на чемпіонський бій.

Останній шанс для Ломаченка

Мало кому з боксерів дається другий шанс на чемпіонський бій після поразок. Але в легкій вазі склалася така ситуація, що саме після Ломаченка лише Хейні зумів захистити чемпіонське звання в наступному бою. Теофімо Лопес в наступному бою чемпіонські пояси програв Джорджу Камбососу. Той – Хейні. Тож саме невдачі суперників і дозволили Ломаченку не виглядати цілковитим невдахою в легкій вазі. І таки отримати чемпіонський бій.

Дивіться також Бойкот "любітєлю московських попів": бій Ломаченко – Хейні не покажуть на MEGOGO

Ломаченко в очній зустрічі з Хейні не має жодної переваги. В американця не менше чемпіонських боїв, аніж в Ломаченка. Окрім того, на стороні Хейні й вік – він на 10 років молодший. Але на професійному ринзі провів більше поєдинків. Попри виступи в одній ваговій категорії, Хейні є значно більшим за Ломаченка – 173 сантиметри зросту проти 170 сантиметрів, а в розмаху рук – 180 сантиметрів проти 166 сантиметрів.

Ломаченку для перемоги над Хейні треба бути зовсім іншим, аніж він був до цього. Сподіватися на прихильність суддів тут не варто. Тож якщо і перемагати рішенням суддів, то воно має бути одностайним.

Бій Хейні – Ломаченко відбудеться 20 травня в Лас-Вегасі на арені MGM Grand. На кону буде звання абсолютного чемпіона світу в легкій вазі – чемпіонські пояси за версіями WBA (Super), WBC, IBF, WBO та The Ring.