Чемпіонат Європи-2024 з футболу добігає свого кінця. Вирішальна гра турніру пройде у неділю, 14 липня. У фіналі Євро-2024 за трофей поборються збірні Іспанії та Англії, пише 24 Канал.

До теми Від головного претендента до андердога у фіналі Євро-2024: хто фаворит у матчі Іспанія – Англія

Другий фінал Англії

Команди розглядались у якості головних фаворитів Євро ще перед початком змагання. Англія взагалі володіє найкращим кадровим підбором гравців, тому і вважалась основним претендентом на трофей.

Втім протягом турніру команда Гарета Саутгейта грала доволі непереконливо. На груповій стадії англійці набрали лише п'ять балів у нескладній компанії з Данії, Словенії та Сербії. А у плей-оф "три леви" взагалі двічі були на волосині від вильоту.

У грі зі Словаччиною Англію врятував диво-гол Беллінгема у компенсований час. А в 1/4 фіналу пройти швейцарців вдалось лише по пенальті. Однак гра проти Нідерландів трохи розвіяла скепсис щодо гри англійців.

Іспанська потужність

Підопічні Саутгейта заслужено потрапили у другий поспіль фінал Євро. Тепер їх суперником буде грізна збірна Іспанії, яка, на відміну від Англії, показала суперклас на цьому турнірі.

Команда де ла Фуенте винесла всіх суперників по групі та Грузію в 1/8 фіналу. На останніх же стадіях плей-оф іспанці грали більш прагматично, але це було спричинено силою суперників. Проте прохід Німеччини та Франції все одно був заслуженим – двічі по 2:1.

Перемога на Євро-2024 може стати рекордною для Іспанії. "Фурія роха" тричі тріумфувала на Євро, як і збірна Німеччини. У свою чергу англійці ніколи не вигравали континентальну першість, для родоначальників це може бути дебютний тріумф.

Де дивитися матч

Дивитися онлайн матч Іспанія – Англія користувачі інтернету зможуть на ОТТ-платформі Megogo. Початок зустрічі – о 22:00 за київським часом. За півтори години до гри транслятор розпочне передматчеву студію з експертами.

Варто знати Раніше не працював на Євро або ЧС: УЄФА назвав арбітра на фінал ЧЄ-2024 між Іспанією та Англією

Сайт 24 Каналу проведе текстову онлайн-трансляцію матчу Іспанія – Англія. Тут також будуть опубліковані всі голи зустрічі, а також повний відеоогляд гри після закінчення.

ІСПАНІЯ – АНГЛІЯ 2:1

Голи: Вільямс, 47, Оярсабаль, 87 – Палмер, 73.

Іспанія: Сімон – Карвахаль, Ле Норман, Ляпорт, Кукурелья – Родрі, Руїс – Ямал, Ольмо, Вільямс – Мората.

Англія: Пікфорд – Вокер, Стоунз, Гуехі, Шоу – Райс, Мейну – Сака, Беллінгем, Фоден – Кейн.

Відеоогляд фіналу Євро-2024

Статистика матчу

Кінець матчу

ФІНАЛЬНИЙ СВИСТОК!!! Іспанія – чемпіон Європи-2024! Команда Луїса де ла Фуенте вирвала перемогу у фіналі на 87 хвилині завдяки голу Оярсабаля. Vamos, furia roja!

90+3 хвилина

Воткінс грубо зіграв проти опонента та отримав жовту картку.

90+2 хвилина

Який шанс у Англії! Після подачі з кутового англійці пробили двічі поспіль. Спочатку удар потягнув Сімон, потім на шляху снаряду став Ольмо.

90+1 хвилина

Меріно вийшов замість Ямала.

90 хвилина

Чотири хвилини додав арбітр.

89 хвилина

Тоуні вийшов замість Фодена.

87 хвилина

ГОООООЛ!!! Іспанія робить все, щоб гра не перейшла у екстратайм. Кукурелья знайшов прострілом Оярсабаля і форвард Реал Сосьєдада пробив Пікфорда впритул. 2:1

Відео голу:

86 хвилина

Ямал навісом шукав голову Оярсабаля, але того випередив Пікфорд.

84 хвилина

Ле Норман поступається місцем на полі Начо.

82 хвилина

Який сейв від Пікфорда! Ямал отримав м'яч у майданчику суперника та був практично перед воротарем. Удар Ламіна парирував англійський воротар.

79 хвилина

Іспанія повернула м'яч під свій контроль. Шукає можливість для повернення переваги у рахунку.

76 хвилина

Простріл від Сака не став проблемою для захисту Іспанії.

73 хвилина

ГОООООЛ!!! Англія зрівнює рахунок! Беллінгем скинув під удар Палмеру і той більярдним пострілом вразив нижній кут воріт Сімона.

Відео голу:

72 хвилина

Несильний удар Оярсабаля з гострого кута. Пікфорд легко забрав м'яч.

71 хвилина

У Англії вийшов Палмер замість Мейну.

70 хвилина

Навала від Іспанії. Пікфорд та захисники кілька разів зняли м'яч з голів іспанців. Все завершилось ударом Руїса на трибуни.

68 хвилина

Заміна від де ла Фуенте. Мората поступається місцем на полі Оярсабалю.

66 хвилина

Сейв від Пікфорда! Ямала вивели на ударну позицію, вінгер Барси хитнув суперника та завдав обвідного удару. Кіпер насилу витягнув.

64 хвилина

Дуже потужний дальній постріл від Беллінгема. Трохи не вистачило Джуду точності.

61 хвилина

Несподівана заміна від Саутгейта. Кейн залишає поле на користь Воткінса.

60 хвилина

Фоден прострілював у центр, але не знайшов там адресата.

57 хвилина

Мората ледь не подвоїв рахунок після виходу сам на сам. Гуехі встиг вибити м'яч.

55 хвилина

Стоунз був попереджений за зрив проходу Субіменді.

53 хвилина

Захист Іспанії впорався із навісом від Вокера.

50 хвилина

Ольмо був близький, щоб подвоїти рахунок. Втім його удар з розвороту був неточним.

47 хвилина

ГОООООЛ!!!!!! Іспанія починає другий тайм зі швидкого голу! Ямал прорвався по флангу та знайшов у майданчику вільного Вільямса. Ніко з гострого кута прошив Пікфорда. 1:0

Відео голу:

46 хвилина

Родрі отримав травму. Його в перерві замінив Субіменді.

Початок другого тайму

Команди повернулись на поле. Гра поновлена.

Статистика першого тайму

Кінець першого тайму

Перерва. Перша половина гри пройшла в інтенсивному темпі, але без гострих моментів та забитих голів. Відпочиваємо.

45+1 хвилина

Фоден зміг завдати першого удару в ствір після навісу зі стандарту. Сімон на місці.

45 хвилина

Суддя додав дві хвилини.

44 хвилина

Беллінгем відібрав м'яч у Карвахаля та відпасував під удар Кейну. Блок поставив Родрі.

43 хвилина

Мората опинився на ударній позиції, але форварда випередив Гуехі та поставив спину.

39 хвилина

Невдалий навіс від Руїса не знайшов адресата.

37 хвилина

Дальній удар від Ольмо заблокував Кейн.

34 хвилина

Шоу не пустив Ямала, який проривався з флангу у майданчик.

31 хвилина

Тепер вже Ольмо отримав попередження за грубий фол проти Райса.

28 хвилина

Дальній удар від Руїса прийняв на себе Сака. М'яч спокійно долетів до Пікфорда.

25 хвилина

Кейн полетів прямою ногою у Руїса та отримав жовту картку.

22 хвилина

М'яч в центрі поля, Іспанія не може прорватися крізь захист англійців.

18 хвилина

Удар Райса здаля заблокував захисник.

16 хвилина

Вокера запустили у майданчик Іспанії і той виконував простріл. Захист суперника вибив м'яч.

14 хвилина

Ле Норман спробував пробити через себе після кутового. Неточно.

12 хвилина

Вільямс на дриблінгу увійшов у майданчик англійців та готовий був пробивати. Зробити це йому завадив Стоунз.

10 хвилина

Англія вибігла в атаку, але все завершилось фолом від Гуехі.

7 хвилина

Іспанія контролює м'яч та шукає шляхи до воріт Пікфорда.

4 хвилина

Вільямс прострілював на Морату, але форварда випередив Стоунз.

Початок матчу

Фінал чемпіонату Європи-2024 стартував! Поїхали!

Команди виходять на поле!

Історія зустрічей

Іспанія та Англія відіграли 27 очних зустрічей в історії. Невелика перевага на боці "трьох левів":

• 10 перемог Іспанії
  • 4 нічиї
  • 13 перемог Англії

Різниця м'ячів – 32:45. У свою чергу на чемпіонатах Європи команди перетинались двічі і обидва матчі були за англійцями:

• Євро-1980, групова стадія. Іспанія – Англія 1:2
  • Євро-1996, 1/4 фіналу. Іспанія – Англія 0:0 (пен – 2:4)

У Іспанії та Англії неймовірні опорники.