Олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби Жан Беленюк ексклюзивно для сайту 24 Каналу поділився думкою, для чого цей "бойкот" потрібен Вадиму Гутцайту. За словами борця-депутата, він не може домогтись нормальної відповіді від того ж міністерства. Адже міністр навіть не навідався на минуле засідання комітету.

До теми Це для нас дуже важкий удар, – Лівач про повернення Росії у боротьбу, бойкот та дикі рішення МОК

Беленюк: Представники від міністерства – вони не приходять

"Представники від міністерства – вони не приходять. Або приходять, але вони не профільні. А нас цікавить людина, яка має бути в курсі всіх тих прийнятих рішень на рівні Кабміну, їхньої мотивації, короткострокових та довгострокових перспектив. І дати розуміння, що ми намагаємося наблизити, що ми намагаємося досягти подібними рішеннями, хто з нами в цій боротьбі. А відповіді на ці питання ми не отримуємо", – заявив Жан.

Беленюк розповів, як на засідання комітету Верховної Ради намагався поставити запитання Вадиму Марковичу щодо даної ситуації. На що отримав відповідь: "Я провів зустріч із федераціями, які одноосібно підтримали позицію щодо бойкоту".

То чому ж спортсмени так негативно відреагували на це рішення уряду про бойкот, якщо усі на все погодились?

Але я не розумію тоді іншої історії. Якщо федерації одностайно підтримали, то навіщо нам подібний наказ зі сторони уряду? Якщо і так федерації проявили себе з позиції державницької та сказали, що вони займають позицію, що треба бойкотувати, з якою погодився Гутцайт. А подібне рішення зі сторони уряду сприймається Міжнародним олімпійським комітетом як втручання в автономію спорту. Ми вже бачимо, що МОК намагається вбити цей клин між спортсменами та державою саме після подібних рішень. А на перспективу я не знаю, чого чекати від того ж Міжнародного олімпійського комітету після подібних рішень,
– додав Беленюк.

Відзначимо, що заступник міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков вирішив дещо зменшити напругу у спортивній родині. За його словами, українські спортсмени зможуть брати участь у змаганнях, де виступатимуть росіяни та білоруси, але при цьому не отримуватимуть підтримку від держави, як фінансову, так і організаційну.

Нагадаємо, що Міжнародна федерація боротьби (UWW) взяла до уваги рекомендацію МОК та повернула до змагань представників країн-окупантів.