Представники ПКР запропонували Цвєтову зробити фото призерів. Однак український бігун відсторонився від спортсменів. Бігуни з ПКР сфотографувалися удвох.

Дивіться також Українець Цвєтов відмовився від фото з росіянами на подіумі в Токіо

На фейсбук-сторінці Цвєтова українці залишають масу слів-компліментів та слів-подяки за позицію спортсмена:

  • Так тримати, Ігоре! Дякую,що не стало соромно за ще одного українського спортсмена! Це буде приклад іншим спортсменам!
  • Пане Ігорю, велика Вам подяка і за перемогу! і за громадянську позицію. Такі люди, як Ви є найкращими! Многая Вам літа!
  • Ви неймовірно крутий! Дякую! Дякую за те, що змагалися та перемогли багатьох! Золото ще попереду!
  • Ви принесли більше золота! Це фото, з нагородження, облетить увесь Світ і ще раз, переконливо засвідчить, що ми ніякі не брати, не раби, не стаємо на коліна, маємо гідність і не спекулюємо нею. Дякую!
  • Бачив фото, скажу так! Тобі не буде соромно глянути в очі матерям загиблих на Донбасі! Повага вам!

Українці прийшли в коментарі до Цвєтова: дивіться фото

Реакція Росії на вчинок Цвєтова

Депутат Держдуми Дмитро Свищьов жорстко відреагував на небажання українського легкоатлета Ігоря Цвєтова взяти участь у фотосесії з росіянами.

Українських атлетів просто залякали. Ці хлопці нічого поганого одне одному не зробили. Якщо у тебе неприязнь до Росії – не виходь на старт. Це просто страх бути заклюваним у себе в країні. Неподобство! Міжнародний паралімпійський комітет повинен відреагувати на цю неприховану провокацію,
– заявив Свищьов.

Шеф місії делегації Паралімпійського комітету Росії, виконуючий обов'язки президента ПКР Павло Рожков Також прокоментував дії Цвєтова, спихнувши все на коронавірус.

"Дмитро Сафронов, Ігор Цвєтов і Артем Калашян вийшли на п'єдестал пошани і отримали заслужені нагороди. На Паралімпійських іграх існують деякі обмеження, пов'язані з профілактикою поширення коронавірусної інфекції, в тому числі дотримання соціальної дистанції. Можливо, це і спонукало Цвєтова відмовитися від традиційного спільного фотографування", – сказав Рожков.

Що відомо про Ігоря Цвєтова

  • Українець дворазовий паралімпійський чемпіон. У Ріо він переміг на дистанціях 100 та 200 метрів.
  • Ще 4 рази Цвєтов став чемпіоном світу. Українець – триразовий чемпіон Європи у бігу на 100 та 200 метрів.