Цими днями в Катарі проходить чемпіонат світу з футболу 2022. А вже за чотири роки відбудеться наступний Мундіаль, який прийме аж три країни – США, Мексика та Канада.

До теми Хто прийме футбольне свято: ФІФА оголосила міста-господарки чемпіонату світу-2026

Раніше ФІФА ухвалила розширення чемпіонату світу. З 2026 року на турнір буде відібрано аж 48 збірних з шести конфедерацій. Спочатку організація планувала зробити 16 груп по три команди, але тепер хоче більш детально розглянути інші варіанти.

12 квартетів

Основною проблемою головного варіанту може стати нерівномірний календар, адже одна з команд групи пропускатиме останній тур. Таким чином два інших колективи можуть розписати потрібний саме їм результат.

Першою альтернативою основному варіанту є наявність 12-ти груп по чотири колективи. В такому випадку в 1/16 фіналу пройдуть по дві найкращі збірні квартетів, а також 8 з 12-ти команд, які посядуть треті місця.

Читайте також Чемпіонат світу з футболу 2022: календар та результати матчів

Дві ліги

Також ФІФА готова розглянути нову ідею з поділом на дві ліги по 24 команди. В кожній з ліг буде сформовано по 6 квартетів, з яких по 16 команд вийдуть в 1/8 фіналу. Таким чином переможці кожної з ліг опиняться у фіналі ЧС.

Нагадаємо, що раніше ФІФА пропонувала варіант із проведенням серій пенальті вже на груповій стадії. Вони стали б можливі в разі ничиїх для того, щоб переможець дуелі отримав один додатковий бал.