Вітольд Банька, президент WADA, прокоментував рішення CAS відсторонити Росію від всіх змагань на два роки. Про це інформує сайт WADA.

Дізнайтесь більше Росію офіційно відсторонили від Олімпіади

Банька заявив, що у WADA раді виграти справу. За його словами, рішення CAS підтвердило висновки WADA про те, що російська влада "незаконно маніпулювали даними Московської лабораторії, намагаючись приховати державну систему допінгу".

Перед лицем постійного опору і заперечення з боку Росії, ми чітко довели свою правоту відповідно до належних процедур,
– сказав Банька.

Він додав, що постанова важлива для чистого спорту та спортсменів у всьому світі. Водночас у WADA розчаровані, що Росії скоротили покарання з 4 років до двох.

Ми, однак, розчаровані тим, що комісія CAS не схвалила всі без винятку покарання, такі як відсторонення на чотири роки. Ми вважаємо, що вони були пропорційними і розумними, але в підсумку WADA є не суддею, а прокурором, і ми повинні поважати рішення CAS,
– заявив президент.

Банька переконаний, що рішення CAS дало сигнал, що шахрайство на державному рівні є неприпустимим.

"Кричуща маніпуляція даними з боку російської влади була останньою в довгому списку правопорушень і привела сьогодні до серйозних наслідків. Російській владі були надані всі можливості навести порядок у своєму домі і знову приєднатися до світової антидопінгової спільноти на благо своїх спортсменів і цілісності спорту, але замість цього вони вважали за краще продовжити свій шлях обману і заперечення", – резюмував Банька.

До теми Збірна Росії не зможе виступати на ЧС-2022 під свої прапором


Великі турніри, де не буде російського прапора / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про покарання Росії?

  • У грудні 2019 року WADA на 4 роки позбавила Росію права брати участь у міжнародних змаганнях.
  • Незалежні експерти встановили, що в базу Московської антидопінгової лабораторії вносилися зміни з метою приховати позитивні допінг-проби російських спортсменів.
  • Росія подала апеляцію у CAS, де 17 грудня 2020 року вирішили відсторонити росіян на два роки, скоротивши дискваліфікацію.
  • РУСАДА для відновлення свого статусу має заплатити WADA внесок у розмірі 1,27 мільйона доларів.