Влітку Міжнародна федерація фехтування втягнула українку Ольгу Харлан у гучний скандал. На чемпіонаті світу-2023 з фехтування спортсменку звели у першому раунді із "нейтральною" росіянкою Анною Смірновою.

До теми "Рукостисканням вони хотіли показати, що спорт поза політикою": Харлан про наміри росіянки на ЧС

Сильний вчинок Харлан

Харлан здобула впевнену перемогу (15:7), а після поєдинку відмовилась тиснути руку представниці країни-терористки. За це федерація дискваліфікувала Ольгу зі змагань.

Той вчинок українки викликав резонанс у суспільстві. В ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу цю ситуацію прокоментувала відома легкоатлетка Ярослава Магучіх. Дівчина також висловила своє ставлення до бойкоту змагань за участі росіян та білорусів.

Слідкувала за новинами тоді. Оля знала, на що вона йде, що можливо буде дискваліфікація. Це був сильний вчинок. Вважаю, якщо ми будемо бойкотувати одні, то це нічого не дасть. Вони просто поїдуть, наприклад, якщо їм дозволять, і будуть змагатися. А ми будемо вдома дивитися,
– заявила Магучіх.

МОК підтримав українку

Відзначимо, що під тиском суспільства Міжнародна федерація фехтування зняла бан з Харлан. Це дозволило їй брати участь у подальших змаганнях та посіла четверте місце на тому ж ЧС-2023 у командному турнірі.

Читайте також Зірки українського спорту Світоліна, Магучіх та Харлан стали обличчям журналу Vogue Ukraine

До слова, МОК встала на бік Ольги та закликала лояльніше ставитись до небажання українців тиснути руку представникам Росії. Ба більше, комітет видався окрему олімпійську ліцензію для Харлан, яку позбавили можливості пороботися за неї на чемпіонаті світу.