Жан Беленюк розкритикував рішення Мінспорту за зміни до наказу "Про деякі питання участі офіційних делегацій національних збірних команд України у міжнародних змаганнях з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю". Тепер можна брати участь у змаганнях, але, якщо не перетинаються дисципліни.

Читайте також Свята спорту не буде, – Беленюк про можливу зустріч росіян та українців на Олімпіаді

Жодної далекоглядної стратегії

Титулований спортсмен шокований відсутністю конкретного плану від Мінспорту, яке не має чіткої позиції щодо участі українських атлетів на змаганнях, де є росіяни. За словами Беленюка, раніше міністерство дотримувалось позиції, що присутність наших спортсменів на одних змаганнях з росіянами та білорусами – легітимізує їх. Але після закінчення Євро з фехтування, де брали участь як "нейтральні" спортсмени з росії, так і українці, олімпійський чемпіон повністю перестав розуміти дії нашого Мінспорту.

Виявляється, міністерство молоді та спорту оновило свій підхід до "бойкоту" змагань і тепер ми не беремо участь в конкретних дисциплінах. Тепер взагалі не зрозуміло, чого ми хочемо домогтися? Адже виходить, що немає жодної проблеми дозволити усім українським спортсменам брати участь у змаганнях, та у випадку, якщо жереб зведе, не виходити з ними змагатися? Тепер вже стає очевидним, що жодної далекоглядної стратегії у міністерства немає. Всі ці дії – це намагання "погасити пожежу, підливаючи в неї бензин",
– написав Беленюк.

Після цього Жан закликав скасувати всі попередні накази та дати можливість федераціям і спортсменам самостійно (як команда Беленюка з самого початку і говорила) вирішувати як діяти в кожній ситуації окремо.

Також Беленюк згадав представників дзюдо, які могли виступити на чемпіонаті світу в Досі, оскільки там не в кожній категорії були представлені "нейтральні" спортсмени, але, за словами олімпійського чемпіона, стали першими жертвами популістичного наказу Мінспорту.