Вже у понеділок, 16 січня, вночі стартує перший турнір Grand Slam у 2023 році – Australian Open. На корти Мельбурна вийдуть найкращі тенісисти світу, серед яких буде немало українців.

До теми Хто з українців зіграє на Australian Open: відомі їх суперники, одна з яких росіянка

Цього року наша країна не буде представлена лише у парному чоловічому турнірі, тоді як у жіночих змаганнях буде аж п'ятеро наших спортсменок. 24 канал розповідає, коли і з ким зіграють тенісисти з України.

Чоловічий одиночний розряд

Минулого року на Australian Open не було жодного тенісиста з України. Тоді Ілля Марченко, Сергій Стаховський та Віталій Сачко не змогли подолати кваліфікацію. Цього року відбор проходив лише Олексій Крутих, який успішно пробився в основну сітку.

Спортсмен з Києва зумів здолати американця Стефана Козлова, італійця Джанлуку Магера та ще одного представника США Деніса Кудлу. В основниій сітці на першій стадії Олексію випав непростий опонент Дієго Шварцман.

Аргентинець нині посідає 23 місце в рейтинг ATP. Крутих почне свій шлях на Australian Open у вівторок вночі. Перемога над Шварцманом дозволить йому вийти або на Джеффрі Вольфа, або на Джордана Томпсона.

Читайте також Український тенісист Марченко не потиснув руку росіянину та вибив його з турніру

Жіночий одиночний розряд

Куди більше наших представниць буде у жіночому змаганні. Чотири українки одразу потрапили до основної сітки Australian Open – Катерина Байндл, Даяна Ястремська, Марта Костюк і Ангеліна Калініна.

До них через кваліфікацію пробивались Леся Цуренко, Катерина Завацька та Дар'я Снігур. Втім подолати відбір вийшло лише у першої. Леся залишила поза турніром Юкі Наїто, Альону Большову та Леолію Жанжан.

Таким чином, у цьому турнірі Україна буде представлена п'ятьма спортсменками. Цікаво, що всі вони потрапили у верхню половину. Тому дівчата свої матчі проведуть вже цієї ночі, 16 січня:

 • Цуренко протистоятиме чешці Кароліні Муховій і може вийти в наступному раунді на Калінскую чи Коллінз
 • Байндл доля звела зі спортсменкою без країни Каміллою Рахімовою, а далі на неї чекає бразилійка Пегоссі чи американка МакНаллі
 • Ястремській буде протистояти 17 ракетка світу Олена Остапенко з Латвії, а в разі успіху Даяна зіграє з румункою Богдан чи угоркою Бондар
 • Прохід двох раундів дозволить у третьому раунді Байндл і Ястремській зіграти одна з одною
 • На Марту Костюк чекає випробування американкою Амандою Анісімовою (28 номер рейтингу WTA) і після цього киянка може зіграти з переможцем пари Кудерметова – Гадецкі
 • Калініна ж почне свій шлях з дуелі проти американки Колін Вандевеге, а далі на неї чекатиме або бельгійка Елісон ван Ейтванк, або чешка Петра Квітова

Варто знати Прапор, заляпаний кров'ю українців: на Australian Open дозволили виступити росіянам

Жіночий парний розряд

У парному турнірі Україна буде представлена чотирма спортсменками, які будуть грати в тандемі з іноземками. Марта Костюк буде штурмувати Australian Open разом із румункою Еленою-Габріелою Рузе. Їх першим суперником стане американо-британська пара Коллінз – Уотсон.

Людмила Кіченок гратиме в парі з латвійкою Оленою Остапенко. У першому раунді їхніми суперницями будуть Анастасія Павлюченкова (без країни) та Єлєна Рибакіна (Казахстан). Сестра Людмили – Надія Кіченок – виступатиме з Кімберлі Ціммерманн. Свій шлях вони почнуть з австралійського дуету Бозович – Кабрера.

Крім того, на старт вийде Ангеліна Калініна в парі з Елісон ван Ейтванк (Бельгія), з якою вона може зійтись в другому раунді одиночного розряду. Їхніми суперницями в першому турі стануть японка Хозумі та словенка Зіданшек.

Розклад матчів представників України на Australian Open у першому раунді:

 • 16 січня, 02:00. Марта Костюк – Аманда Анісімова
 • 16 січня, 04:00. Ангеліна Калініна – Колін Вандевеге
 • 16 січня, 04:00. Леся Цуренко – Кароліна Мухова
 • 16 січня, 04:00. Катерина Байндл – Камілла Рахімова
 • 16 січня, 05:30. Даяна Ястремська – Олєна Остапенко
 • 17 січня, 02:00. Олексій Крутих – Дієго Шварцман
 • 18 січня, 02:00. Надія Кіченок/Кімберлі Ціммерманн – Александра Бозович/Лізетт Кабрера
 • 18 січня, 02:00. Людмила Кіченок/Олена Остапенко – Анастасія Павлюченкова/Єлєна Рибакіна
 • 18 січня, 02:00. Ангеліна Калініна/Елісон ван Ейтванк – Ері Хозумі/Тамара Зіданшек
 • 19 січня, 02:00. Леся Цуренко/Елена-Габріела Рузе – Даніеле Коллінз/Хезер Уотсон