Тенісний світ виявився не таким одностайним у підтримці українців та засудженні росіян та білорусів за війну проти України. ATP та WTA хоч і заборонили тенісистам з обох країн виступати під своїми прапорами, але дозволили це зробити під нейтральним прапором. А на організаторів Wimbledon наклали штраф за те, що вони не допустили росіян та білорусів на турнір.

Читайте також "Брат повернувся із концтабору": Шевчук розповів, як росіяни знущаються з полонених

Тож організатори Australian Open вирішили таки допустити представників країни-терориста на свої корти, правда під нейтральним прапором.

Це викликало обурення зі сторони українців. Посол України в Австралії Василь Мірошниченко закликав Australian Open не допускати до турніру російських тенісистів навіть під нейтральним прапором.

"Неважливо, під яким прапором вони є, це прапор, заплямований українською кров’ю", – заявив Василь Мірошниченко.

За його словами, для російської влади важливо, щоб її спортсмени й далі виступали на міжнародних турнірах. І навіть нейтральний статус не змінює того факту, що це саме російський спортсмен.

"Ми знаємо, як важливо для Росії, щоб її спортсмени виступали. Це одна з причин, чому ми бачимо, скільки Росія інвестувала у своїх спортсменів для Олімпіади, коли вони вживали допінг у масових масштабах, а потім Росію врешті-решт за це оштрафували. Тож росіяни справді приділяють велику увагу виступам своїх спортсменів, і це майже продовження їхньої зовнішньої політики, розширення того, що вони хочуть донести до світу", – наголосив український посол.

Australian Open стартує 16 січня. Турнір триватиме два тижні, а переможці визначаться 29 січня.

Це перший з чотирьох турнірів Grand Slam. Три інші – це Roland-Garros, Wimbledon та US Open.