На початку грудня минулого року президент США Джо Байден повідомив про визволення дворазової олімпійської чемпіонки Бріттні Грайнер з російської в'язниці. Заручниці загрожувало дев'ять років ув'язнення за перевезення електронних сигарет з гашишним маслом.

До теми Хто така Бріттні Грайнер і чому її обміняли на найвідомішого у світі "торговця смертю" Бута

Камбек заручниці Кремля

З моменту визволення 32-річної баскетболістки минуло майже три місяці. Грайнер відійшла від стресу, який пережила в Росії та вирішила поновити кар'єру.

Колишній клуб Грайнер Фінікс Меркюрі оголосив про підписання річної угоди. Генеральний менеджер триразового чемпіона WNBA Джим Пітман прокоментував подію.

Ми сумували за Бріттні кожного дня, що вона була відсутня. І хоча баскетбол був не головною нашою проблемою, дуже не вистачало її присутності на майданчику, в роздягальні, у наших організації та спільноті,
– йдеться у заяві Пітмана.

У клубі безмежно раді поверненню баскетболістки до улюбленої гри.

Ми продовжимо використовувати всі ресурси нашої організації для підтримки Бріттні, на майданчику та за його межами. І ми раді за неї, що вона повертається до баскетболу, який так сильно любить. Це особливе підписання, і сьогодні – особливий день для всіх нас,
– сказав генеральний менеджер Фінікс Меркюрі.

Що відомо про Бріттні Грайнер

  • Бріттні Грайнер народилася в 1990 році в Х'юстоні. З дитинства почала займатися баскетболом.
  • У складі збірної США двічі ставала олімпійською чемпіонкою (2016, 2020).
  • У 2014 році Грайнер у складі збірної США виборола золоті медалі чемпіонату світу в Туреччині, а у 2018 – золото в Іспанії.
  • Чемпіонка ліги WNBA 2014 року й восьмиразова учасниця Матчів усіх зірок у провідному жіночому баскетбольному чемпіонаті США.
  • Від 2016 року Грайнер виступала за російську команду УГМК з Єкатеринбурга.
  • У лютому 2022 року Грайнер затримали в аеропорту Шереметьєво. В американки виявили гашишні масла, через що у РФ її засудили до дев'яти років ув'язнення.
  • У грудні 2022 року баскетболістку обміняли на російського торгівця зброєю Віктора Бута.