Розмова між Бахом і Пен Шуай відбулася з допомогою відеозв'язку. Тривало їхнє спілкування 30 хвилин. Окрім президента МОК, участь також брали очільниця Комісії спортсменів МОК Емма Терхо та китайський член МОК Лі Лінгвей.

До теми Зникла китайська тенісистка Пен Шуай вперше з'явилася на публіці: дивні відео

"Я – здорова та перебуваю у безпеці"

На початку розмови Пен Шуай подякувала МОК за турботу про її добробут. За словами тенісистки, зараз вона перебуває у своєму будинку в Пекіні. Однак хотіла б, щоб поважали її приватне життя.

Як пояснила спортсменка, саме тому вона зараз віддає перевагу своїм друзям і сім'ї. Водночас запевнила, що продовжить займатися тенісом, адже дуже любить цей вид спорту.

"Для мене було полегшенням побачити, що з Пен Шуай – все добре, а це було нашою головною турботою. Вона мала дуже розслаблений вигляд. Я запропонувала їй нашу підтримку та наголосила, що вона може вийти з нами на контакт у будь-який зручний для неї час", – зазначила Емма Терхо.

Зауважимо, що у заяві МОК також міститься світлина, зроблена під час відеодзвінка. На ній видно, як спортсменка усміхається в камеру.

Зверніть увагу Секс-скандал у Китаї: у WTA не повірили в "лист" Пен Шуай

Пен Шуай, Китай, зникла тенісистка, Міжнародний олімпійський комітет, МОК, Томас Бах
Китайська тенісистка Пен Шуай під час розмови з президентом МОК Томасом Бахом / Фото МОК

Зникнення Пен Шуай: головне

  • Пен Шуай зникла з поля зору громадськості майже на три тижні.
  • Сталося це після того, як спортсменка звинуватила у сексуальному насильстві колишнього віцепрем'єра Китаю. Мовиться про 75-річного Чжана Гаолі.
  • Відсутність на публіці тенісистки виклакало занепокоєння не лише в Китаї, а і у світі.
  • Зокрема, Асоціація жіночого тенісу (WTA) закликала КНР провести розслідування інциденту. Крім того, зірки міжнародного спорту попросили надати докази того, що тенісистка перебуває у безпеці.
  • Китаянка у 2014 році була першою ракеткою світу у жіночому парному розряді. На її рахунку – перемоги у двох турнірах Grand Slam у парі з тайванською тенісисткою Се Шувей. В одиночному розряді вона підіймалася на 14-й сходинку світового рейтингу.