Розмір штрафу може скласти 10 мільйонів доларів

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (World Athletics) відмовила Всеросійській федерації легкої атлетики (ВФЛА) у відстрочці виплати штрафу у розмірі 5 мільйонів доларів. Про це повідомляє L’Equipe.

До речі Позитивні допінг-проби росіян приховували заради грошей: зізнання глави легкоатлетів

Повідомляється, якщо російська сторона не заплатить цю суму до 1 липня, спортсмени можуть втратити право виступати на змаганнях у нейтральному статусі.

Крім того, розмір боргу збільшиться удвічі і становитиме вже 10 мільйонів доларів.

Віцепрезидент ВФЛА Едуард Безуглов заявив, що федерація відправляла у World Athletics лист з проханням перенесення виплати.

Однак у World Athletics відповіли відмовою.

"Підтверджуємо, що отримали запит ВФЛА про відстрочку. Ми відповіли, що ніяких змін у санкціях не буде", – повідомила прессекретар World Athletics Ніколь Джеффрі.

Чому ВФЛА повинна сплатити штраф

Російська сторона повинна виплатити штраф у розмірі 5 мільйонів доларів за причетність колишнього керівництва організації до фальсифікацій документів у справі Данила Лисенка.

Читайте також Росія втратила перше місце в медальному заліку Олімпіади-2014 через допінг Устюгова

З 3-го серпня 2018 року Лисенко був тимчасово відсторонений від міжнародних змагань через пропуск здачі допінг-проб.

У травні 2019 року щодо Лисенка було заведено справу у Міжнародній Асоціації Легкої Атлетики у зв'язку з підробкою документів про проходження допінг-тестів.

Лисенко надав підроблені документи про те, що не зміг пройти допінг-тести через хворобу.

Виявилося, що всі дані клініки, в якій лікувався Данило, були вигаданими, а за вказаною адресою лікарні – зруйнована будівля.