Вже 17 листопада Національний олімпійський комітет України обере нового президента. Чинний голова Сергій Бубка відмовився балотуватись на новий термін і складе повноваження.

До теми Замість скандального Бубки: Жан Беленюк балотується в президенти НОК України

Тим часом стали відомі всі претенденти на посаду президента НОК. Серед них – Жан Беленюк, Вадим Гутцайт, Олена Білосюк та Ігор Малинський. Фаворитами на посаду вважаються перші двоє.

Беленюк є олімпійським чемпіоном Токіо-2020 та чинним народни депутатом. Гутцайт же вигравав на Олімпіаді ще у 1992 році, а наразі є Міністром молоді та спорту. Напередодні виборів Жан представив свою програму та викликав свого опонента на дебати.

У нас було багато закидів з приводу нашої несистемності. Сьогодні ми презентували свою програму, і закид з приводу несистемності був від чинного Міністра молоді та спорту, шановного Вадими Марковича Гутцайта. Тому зараз після цієї нашої презентації я особисто хочу викликати Вадима Марковича на публічні дебати, для того щоб він продемонстровував свою візію, свою програму, подискутувати з приводу наших програм. Можливо, він запропонує щось таке цікаве, що я скажу, що я знімаю свою кандидатуру. Хто його знає,
– зазначив Беленюк.

Детальніше про зміну влади у НОК:

  • Раніше стало відомо, що Сергій Бубка не буде висувати свою кандидатуру на нові вибори президента комітету.
  • Бубка запам'ятався дивною поведінкою на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Наприклад, 28 лютого Сергій виїхав з України у статусі біженця і потім ще бідкався на складну дорогу.
  • Голова НОК довгий час не висловлював свою позицію щодо вторгнення окупантів і лише на восьмий день видав прес-реліз, у якому назвав війну "бідою" і не вказав на країну-агресорку.
  • Головним конкурентом Беленюка за цю посаду називають Вадима Гутцайта, чинного Міністра молоді та спорту. Саме його кандидатуру підтримає Сергій Бубка.
  • Сам Беленюк неодноразово критикував Бубку за мовчазну поведінку. Він вимагав від голови НОК однозначної позиції та відсутність зволікання із заявами.