У ЗМІ потрапила інформація щодо змін у Національному оліміпйському комітеті у наближчий час. Вже у листопаді посаду голови НОК залишить чинний президент Сергій Бубка.

До теми Називав війну "бідою": Бубка покине крісло президента НОК України, – ЗМІ

Чергова звітно-виборна Генеральна асамблея НОК відбудеться вже 17 листопада 2022 року. Під час цього оберуть нового президента НОК, яким може стати відомий олімпійський чемпіон Жан Беленюк. Про своє бажання балотуватись він повідомив на своїй сторінці у фейсбук.

"Мене обурили численні повідомлення від колег зі спортивної спільноти, що цьогоріч на асамблеї НОК деякі люди хочуть влаштувати вибори без вибору. Мабуть, дехто ще не розуміє в якій країні ми живемо і за що боремося прямо зараз, кожен на своєму фронті. Точно не за те, щоб нас ставили перед фактом, хто очолить ту чи іншу інституцію!

Ми маємо право обирати та маємо право бути обраними, законним шляхом, чесно, в конкурентній боротьбі! Люди мають право бачити наші програми, знати нас в обличчя, порівнювати наші стилі та підходи, познайомитись з нашими командами, критикувати нас чесно і відкрито, а ми маємо, в свою чергу, прислуховуватись до критики! Час зізнатись, що у нас багато проблем, багато непочутих голосів спортсменів та тренерів, багато питань без відповідей! Моє завдання їх почути і допомогти!

Ми чудово розуміємо дві основні функції НОК, які мають бути фундаментальними:

  • захист наших спортсменів на міжнародній арені, особливо в часи, коли вони такого захисту найбільше потребують
  • залучення та справедливий розподіл коштів, між спортсменами та федераціями, коли фінансування розподіляється за принципами і правилами здорового фінінсово-результативного клімату, а не чиїхось особистих вподобань.

Читайте також Беленюк розповів, чи продовжить спортивну кар’єру

Наша команда ставить цілі і не зупиняється, поки не досягне їх. Принцип цілком спортивний, проте в спорті його можна дотримуватись лише тоді, коли граєш чисто і за правилами! Я йду на вибори президента НОК. Це серйозний виклик системі! Настрій рішучий, з запитом і надією на вашу підтримку,
– зазначив Беленюк.

Детальніше про зміну влади у НОК:

  • Українські ЗМІ повідомили, що Сергій Бубка не буде висувати свою кандидатуру на нові вибори президента комітету.
  • Бубка запам'ятався дивною поведінкою на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Наприклад, 28 лютого Сергій виїхав з України у статусі біженця і потім ще бідкався на складну дорогу.
  • Голова НОК довгий час не висловлював свою позицію щодо вторгнення окупантів і лише на восьмий день видав прес-реліз, у якому назвав війну "бідою" і не вказав на країну-агресорку.
  • Головним конкурентом Беленюка за цю посаду називають Вадима Гутцайта, чинного Міністра молоді та спорту. Саме його кандидатуру підтримає Сергій Бубка.
  • Сам Беленюк неодноразово критикував Бубку за мовчазну поведінку. Він вимагав від голови НОК однозначної позиції та відсутність зволікання із заявами.