Міжнародний олімпійський комітет рекомендував спортивним федераціям повернути до змагань атлетів з Росії та Білорусі. Представникам країн-агресорів дозволили брати участь в турнірах в статусі нейтральних спортсменів.

Читайте також Прихильники кривавих рублів: які спортивні федерації допустили росіян до змагань

У заявці на ЧС-2023 з тхеквондо є російські військовослужбовці

Ще хитріше вчинили організатори чемпіонату світу з тхеквондо. Для заявок на участь у турнірі вони зробили спеціальну позначку – "без національності". Якраз її заповнили тхеквондисти з Росії та Білорусі, серед яких опинилися представники силових структур країн-агресорів. Це стало приводом для бойкоту ЧС-2023 зі сторони України.

Віцепрезидент федерації тхеквондо України Сергій Васильченко пояснив відмову від змагань.

Там вже заявлені росіяни та білоруси. Спочатку в заявці була така графа, як “Not National”, тобто немає національності, так хитро-мудро вони зробили. Адміністратор сайту якийсь вже за своєю вимогою може заповнити цей список. Тобто вони спочатку зробили без національності графу, а тепер уже видно, що зареєстровані спортсмени з країн-агресорок. Деякі з них є військовослужбовцями. Зараз збираємо факти для підтвердження цього. Таким чином, на світову першість команда не їде,
– прокоментував віцепрезидент федерації.

Чемпіонат світу давав хороші шанси потрапити в Париж-2024

Таким чином, Україна пропустить турнір, який буде відбірковим до Олімпіади-2024. Втім, наші тхеквондисти матимуть змогу кваліфікуватися через участь у Європейських іграх-2023.

Такі змагання, як чемпіонат світу, дають рейтинг і дуже високий – це клас G-4. А чим вище рейтинг, тим ближче спортсмен до Олімпіади. Але в нас ще є Європейські ігри, які відбудуться наприкінці червня у Польщі. Там, наскільки мені відомо на сьогоднішній день росіян не буде. Туди Європейський олімпійський комітет їх не пускає. У нас є сім ліцензій туди, можливо, там щось вийде. Але, звичайно, саме чемпіонат світу дає досить хороші шанси потрапити на Олімпіаду,
– розповів Васильченко.