Україна не фінансує поїздки у Росію

Про те, що "синьо-жовті" не виступлять у Росії, розповів президент Федерації плавання України Андрій Власков.

Варте уваги Українська призерка Олімпіади-2020 завершила кар'єру у 22 роки

За його словами, Україну мали представити Романчук та Бухов, але обидва плавців відмовилися від участі у чемпіонаті Європи.

Ми планували брати участь у цих змаганнях, але обмеженою командою, тобто з тих, які можуть боротись за медалі. Планувалось, що на чемпіонат Європи поїде призер Олімпійських ігор Михайло Романчук, а також півфіналіст Владислав Бухов. Але кілька тижнів тому Романчук з особистих причин відмовився він участі в чемпіонаті. Так само зробив і Бухов,
– розповів Власков.

Україна планувала виступити у скороченому складі, адже спортсмени та делегація не отримують державне фінансування для поїздок у Росію. Оплатити участь спортсменів у чемпіонаті Європи мала б федерація.

Разом з тим, президент федерації плавання запевнив, що пропуск чемпіонату Європи ніяким чином не вплине на збірну України.

Натомість українська команда, за словами Власкова, вирішила зосередитися на чемпіонаті світу, який відбудеться наприкінці 2021 року.

  • Михайло Романчук – чемпіон світу та Європи на короткій воді. "Золото" чемпіонату світу Михайло виграв у 2018 році, а перемогу на чемпіонаті Європи здобув у 2017-у.
  • Попередній чемпіонат Європи на короткій воді відбувся у 2019 році. Тоді єдину медаль Україні принесла Дарина Зевіна. Вона здобула "срібло" на дистанції 200 метрів спиною.