На кого зі збірної робить ставки тренер

Наші спортсмени довго готувалися до цього чемпіонату. Про це 24 каналу розказав головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва. Він визначив лідерів серед українських дзюдоїстів.

До теми Не хотілося б бачити росіян у сфері спорту, – Білодід

Так, основними лідерками у жіночій команді він назвав відому на весь світ Дар'ю Білодід та Єлизавету Литвиненко – юну 18-річну спортсменку, яка є чемпіонкою серед кадетів. За словами Дуброви, вона демонструє досить високий рівень та може зробити сюрприз і поборотися за нагороди.

Головними претендентами на медалі серед чоловічої частини збірної, на погляд тренера, є Богдан Ядов та бронзовий призер торішнього чемпіонату світу Яків Хамо.

"Це основні 4 спортсмени, на яких ми розраховуємо, але й інші також перебувають у досить непоганій формі", – пояснив Дуброва.

Він розповів, що дзюдоїсти провели довгу підготовку до чемпіонату та буквально щойно повернутися з тренувального табору в Італії, де провели 5 днів та тренувалися разом із спортсменами з 30 країн.

Підготовка йде. Звісно, трошки вибиває з колії ця ситуація – не зрозуміло, будемо ми брати участь чи ні. Але в цілому команда на хорошому ходу, і сподіваюся, що 1 – 2 нагороди нам вдасться завоювати,
– підсумував тренер збірної України з дзюдо.

Українська збірна проти участі росіян у змаганнях

  • Збірна України з дзюдо має чітку та принципову позицію –бойкотувати змагання, у яких братимуть участь російські спортсмени, навіть якщо мова йде про нейтральний прапор та команду ROC.
  • Утім, у міжнародній федерації доволі потужне російське лобі. Тривалий час керівником Європейського союзу дзюдо був саме росіянин, а спонсорами більшості великих спортивних подій – російські бізнеси.
  • Саме тому участь нашої збірної у чемпіонаті світу у жовтні – під питанням. Якщо там будуть росіяни, українські спортсмени на татамі не вийдуть.